Reklam
Reklam

BALCI: “BUNLARIN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLÜYORUZ”

BALCI: “BUNLARIN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLÜYORUZ”
  • 01.07.2020
Reklam

Kunduracılar Çarşısı’nda çalışmalar devam ederken, esnafın yapılan bazı düzenlemelerden memnun olmadığı görüldü.

Kunduracılar Çarşısı’nı modern bir hale getirerek buradaki hareketliliği artırmak amacıyla yapılan düzenleme çalışmalarında, bazı görsellerin dükkanların önünü kapattığı belirtildi.

Her defasında yola döşenen taşlardan memnun olmadığını ve insanların yürümekte zorluk çektiğini dile getiren cadde esnafı, şimdi de pergolelerin büyüklüğünden ve konuluş şeklinden rahatsızlığını ifade etti.

Yapılan bazı çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten ancak bazı düzenlemelerde esnafın da görüşlerinin alınması gerektiğini vurgulayan Necmettin Balcı, “Bu düzenlemeler yapılırken bizim de onayımızı alsan daha iyi olmaz mı sayın başkanım?” dedi.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Balcı, “Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu açıklamalarında ne güzel söylüyor: <Vatandaşlarımızın taleplerini bizzat onlardan dinliyor, şehrimizi hep birlikte geliştiriyoruz.> diye. Fakat başkanımız sağ olsun eleştirileri sevmediği için kendi bildiğini yapmaya devam ediyor.” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ ELEŞTİRİLERİ SEVMEDİĞİ İÇİN KENDİ BİLDİĞİNİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR”

Yaptığı bazı güzel çalışmalardan ötürü Başkan Helvacıoğlu’yu destekleyenlerden biri olduğunun altını çizen Necmettin Balcı, şunları söyledi: “Ancak vatandaşların talebi yerine getirilirken bazı aksaklıklar yaşanabiliyor. Kunduracılar Çarşısı, proje aşamasında iken projeyi çizen mimar, Keşan TSO yetkilileri ve esnaf arkadaşlar ile bir araya gelmiştik. Yaptığımız görüş alışverişinde pergole, çiçeklik ve bank sayılarının fazla olduğunu, bunların insanların hareket alanını daraltacağını ve dükkanların vitrin görüntüsünü engelleyebileceğini belirterek azaltılmasını istedik. Fakat bizim söylediklerimiz unutulmuş ki proje ilk haliyle uygulanmaya devam ediyor. Pergoleler ile dükkanlarımızın önleri kapanıyor. Buradaki tüm esnaf vitriniyle iş yapıyor. Dükkanların kira ve satış değerleri vitrin büyüklüğüne göre değer kazanır. Esnaf, vitrin görüntüsüyle müşterilerini içeriye sokmaya çalışıyor. Siz bu görüntüyü engellerseniz istemeden de olsa orada çalışan esnafın kazancını engellemiş olursunuz. Bunların yanlış olduğunu söylüyoruz ancak başkanımız eleştirileri sevmediği için kendi bildiğini yapmaya devam ediyor.”

Bu tür uygulamalarda esnafın da görüşlerinin alınması gerektiğine dikkat çeken Balcı, açıklamasına şöyle devam etti: “Konulan pergolenin vitrinimizi kapattığını ve işimizi engellediğini Fen İşleri Müdürü Erdi Bey’e ilettim. Kendisi de diğer arkadaşlara gösterdiği anlayışı bana da gösterdi ve başka bir yer düşünebileceğini söyledi. Fakat başkanımız akşam üzeri geldiğinde ısrarla pergolenin oraya konmasını söyledi. Ben de dışarıya çıkarak <Sayın başkanım neden bunların konmasında bu kadar ısrarcı oluyorsunuz, bu pergoleler insanların vitrininin önünü kapatırsa insanların ekmeği ile oynamış olursunuz.> dedim. Açıklamama fırsat vermeden başkan çekip gitti. Beni dinleseydi kendisine yapacağım açıklamadan sonra kendisi de bana mutlaka hak verirdi.

Başkan Helvacıoğlu dinleseydi ona şunları ifade edecektim: <Bazı dükkanların önüne konan pergoleler çok büyük. Vitrinlerin kapanmasına neden oluyor. Onca yatırım yapıp yanında işçi çalıştıran esnafımız, malını teşhir edemezse iş yapamaz. Vitrininizin önünde kocaman bir pergole altında bir bank dolusu insan oturmuş. Sizce hangi bayan o vitrine yaklaşıp bakar? Böylece istemeden o esnafın işine engel olmuş olursunuz.> Böyle bir durumun Mustafa Helvacıoğlu başkanımız başta olmak üzere, hiç kimsenin anlayışla karşılayabileceği bir durum olduğuna inanmıyorum.

Kusura bakma başkanım, seninle konuşmanın zor olduğunu bildiğim için bu basın açıklamasını yapmayı uygun gördüm.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ