Reklam
Reklam

BANDOMUZUN BÜTÜN CİDDİYETİ GİTMİŞ, BASİTLEŞMİŞ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 02.11.2019

Zevkler ve renkler tartışılmaz!.. Benim beğenmediğimi bir başkası beğenebilir, bir başkasının beğenmediğini de ben beğenebilirim… Ancak herkes fikrini beyan etmekte özgür olmalı, düşüncesini dile getirmeli… İşte benim düşüncem de böyle…

Çok fazla eveleyip, gevelemeden hemen konuya gireceğim… Keşan Belediyesinin yeni bando takımının yenilenen kıyafetlerine… ‘Çok mu aradınız!’ desem, ileri gitmiş olur muyum bilemiyorum… Ama gerçekten mucidini merak ettim!.. Kimden çıktı bu fikir, nasıl böyle bir renge karar kılındı hiç anlam veremedim!.. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde ilk gördüğümde, beynimden vurulmuşa döndüm!.. O törende sırıtan kıyafetlerin içindekilerin gerçekten bizim bando ekibi olup olmadığını anlamak için de biraz bocaladım!..

Bana göre; çok ciddiyetsiz… Resmi bir tören için çok zıt… Bırakın albeniyi tamamen itici… Ağırlığı hiç yok aksine çok basit…

Siyah-Beyaz olabilir… Siyah-Kırmızı olabilir… Siyah-Bordo olabilir… Bordo-Beyaz olabilir… Bordo-Lacivert olabilir… Lacivert-Beyaz olabilir… Lacivert-Siyah olabilir… En güzeli de Kırmızı-Beyaz olabilir… Ancak bu Turkuaz Mavisi, Bandomuzun bütün ağırlığını ve ciddiyetini almış götürmüş, yerini hafif ve basitliğe bırakmış!..

Gözümüzü alıyor mu derseniz; 100 metre öteden keser!.. Görmeme, fark etmeme şansımız var mı derseniz; kör bile hisseder!.. Hisseder de, soğuk eser!..

Sanıyorum önümüzdeki ilk tören de, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiğin gün olan 10 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek. Tüm dünyanın Lider olarak gördüğü, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, toprağımızı bize bahşeden ölümsüz Ata’mızı minnet ve saygıyla anacağımız bu günde dileğim; Bando Takımımız da dahil ciddi bir görüntü sergilemesi… Bilmem anlatabildim mi?! Borda-lacivertler yani eskiler; yenilerinden daha şık, daha ciddi, daha oturaklıydı!.. Yeniliğe giderken, ağırlımızı kaybetmemiz dileğiyle, saygılar benden ilgililerine ve bu renk tercihini seçen mucidine!..

 

Ha bu arada unutmadan… Keşan Belediyesi Temizlik İşleri personelinin de kıyafetleri yenilenmiş… Şahsen çok beğendim… Bu zevkli, uygun, oturaklı, ağırlıklı kıyafet tercihini yapan mucidi de ayrıca tebrik ederim… Yiğidi öldürürüm ama hakkını da sonuna kadar veririm… En başta da belirttiğim üzere; zevkler ve renkler tartışılmaz… Sadece fikir konusunda yorumda bulunulur!..

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ