Reklam
Reklam

“BASIN AÇIKLAMALARI VE LAF ÜRETEREK GÜNLERİNİ GEÇİRİYORLAR”

“BASIN AÇIKLAMALARI VE LAF ÜRETEREK GÜNLERİNİ GEÇİRİYORLAR”
  • 29.06.2020
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yaptığı açıklamada geçtiğimiz hafta Keşan ve sahillerde incelemede bulunan CHP’li ve İYİ Parti’li yöneticilerin eleştirilerine cevap verdi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, ESTAB Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman ile bazı belediye meclis üyeleri, Keşan ve sahillerdeki bazı olumsuzluklara dikkat çekerek, bu konuda eleştirilerde bulunmuştu.

Millet İttifakı’nın eleştirilerine karşılık olarak açıklamada bulunan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ise sözlerine “Millet İttifakı İlçe Başkanları ve Meclis üyelerinin trajikomik açıklamalarını hayret ile izledik. 30 yıldır iş bilmez yönetim anlayışlarıyla Keşan’ın başına açtıkları birçok sorunu yeni sorunlarmış gibi gösterme gayretleri artık halkımız tarafından da gülünç karşılanıyor.” diyerek başladı.

AMEL BABA TÜRBESİ…

İlk olarak Büyük Cami Mahallesi Muhtar Ali Çevikel Caddesi üzerinde bulunan ve yol çalışması nedeniyle yeri değiştirilen Amel Baba Türbesi’ne yönelik yapılan eleştirilere dikkat çeken Kılınç, “Amel Baba’nın taşınması konusunda iki hususa değinmişler ki neresinden cevaplayacağımızı şaşırdık. Diyorlar ki; <Çok da büyük bir işlevi olmayan bu yolu genişletmek için> işte <Çok da büyük bir işlevi olmayan bu yolu> diye diye Keşan’da yol bırakmadılar. Böyle vizyonsuz bir bakış açısı ile 30 yıldır yönetilen Keşan’ın trafik sorunu ortadadır. Daha da önemlisi o cadde üzerindeki Abdül Şavur İlkokulumuza giden öğrencilerimizin yolun ortasında kalan türbe nedeniyle hayati tehlike taşıdıklarını da siyasi şov yapacağım diye göremeyecek kadar körleşmişler.

“BİZE KÜLTÜREL DEĞERLERİN KORUNMASINDAN VE YAŞATILMASINDAN BAHSEDECEK SON KİŞİLER SİZLERSİNİZ”

Nihayetinde; Amel Baba Türbesi, Belediyemizin yaptığı yol çalışmaları sırasında, yol üzerinde kaldığı ve öğrencilerimizin okula gittiği güzergâh üzerinde bulunduğu için eski yerinden daha güzel ve Keşanımıza yakışan bir yapı ile karşı köşeye taşınmıştır. Bu hiç kimseyi rahatsız etmemelidir. Bize kültürel değerlerin korunmasından ve yaşatılmasından bahsedecek son kişiler sizlersiniz. Biz Keşanımızın değerlerine ve kültür varlıklarına en iyi şekilde sahip çıkıyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın.”

SAHİLLER…

“Millet İttifakı üyeleri Erikli ve Yayla sahillerinde incelemelerde bulunmuş, MUÇEV’in kiraladığı yerleri inceleyip adeta halkın aklıyla dalga geçer gibi bizleri eleştirmişler.” diyerek sözlerine devam eden Gürcan Kılınç, “30 yıldır hizmet gitmeyen sahillerin durumu ortada. Senelerdir hiçbir şey yapmadıkları gibi bizim bir buçuk yılda yaptıklarımızı teftişe çıkmışlar. Sahillerde yeni olmuş gibi anlattığınız sorunlar sizlerin bize bıraktığı mirastır. Bunlar eskiden beri gelen problemler. Altyapı yok, su yok, arıtma yok, araç garajında işe yarar doğru düzgün araç yok. Şimdi enkaz halde bıraktığınız belediyeyi toparlamaya çalışıyoruz.

Emeklemeyi bilmeyen bebeğe biz koşmayı öğrettik.

AK Parti Belediyeciliğinin yapmak istediği projelere karşı çıkmasaydınız da altyapı, su ve sahil sorunları da ortadan kalkmış olsaydı. Hepsine mecliste karşı çıkan siz değil miydiniz?

Aslında halkımızın da bildiği gibi kendileri de bunu çok iyi biliyorlar, bu sorunlar bizim sebep olduğumuz sorunlar değil. CHP Belediyesinin iş bilmez yönetim anlayışından kaynaklanan sorunlardır. Şimdi bu sorunları sanki yeni ortaya çıkmış gibi göstermek, algı operasyonundan başka bir şey değildir. Ama halkımız neyin ne olduğunu biliyor. Bu yaptıkları üzerlerine oturmuyor, tam tersine komik duruyor.

Bir yandan sahiller vatandaşın olsun diyeceksiniz bir yandan da Keşan Belediyesi bu sahilleri alıp halk plajları kuralım dediğinde de karşı çıkacaksınız. Bizim yapmak istediğimiz buydu. Bütün CHP belediyelerinden olduğu gibi sahilleri alıp olduğu gibi kiralayacağımızı düşündüler, tıpkı Enez Belediyesi’nde olduğu gibi. Projelerinin meclise sunduğumuz halde; vatandaşımızı duşundan, tuvaletinden ve her türlü hizmetinden yararlanabileceği halk plajları yapılmasına karşı çıktılar. Fakat sürekli rant peşinde koşanlar bunu anlamak istemedi, çünkü işlerine gelmedi.” diye konuştu.

“ŞİMDİ Mİ AKLINIZA SAHİLLER GELDİ?”

Kılınç açıklamasını şöyle sürdürdü: “AK Belediyecilik olarak biz bu yaz yaşanacakları ön görerek 2019 yılı Temmuz ayı olağanüstü Meclis toplantısında Millet İttifakı Meclis üyelerine sahilleri bizim almamız gerektiğini eğer biz almazsak başkalarının alacağını en açık şekilde ifade etmiştik. Sahiller şimdi mi aklınıza geldi?

Sayın Pekcan yaptığı basın açıklamasında <Kamu Yararı>ndan bahsetmiş. Açıkçası ben Sayın Pekcan ve ekibinin kamu yararını gözeterek yaptıkları tek iş olduğunu görmedim. Herhangi bir proje ya da herhangi bir iş yaptıklarına da göreve geldiklerinden beri rastlamadım. Basın açıklamaları ve laf üreterek günlerini geçiriyorlar. Çok üzgünüm ama sizi buradan uyarmak isterim Sayın Pekcan, Keşan halkı iş yapanın yanında olduğunu gösterdiği gibi gelecek seçimde de size laf üretmenin çalışmanın önüne geçmeyeceğini en acı şekilde tekrar gösterecek.”

“GÜVENİMİZ KALMADI”

Erikli ve Danişment köyleri arasındaki ormanlık alanda oluşturulan çöplük konusuna da değinen Gürcan Kılınç, “Sahillerdeki çöplerden bahsediyorsunuz. Oysaki AK Parti’den kimsenin olmadığı GÜNEKAB oluşumunuz var. Keşan’ın ve sahillerin çöpleri ile GÜNEKAB ilgileniyor. Madem bu durumdan rahatsızsınız gerekeni yapın. GÜNEKAB ile anlaşma yaptık; önce Erikli ve Danişment arasında bulunan çöpler için rampa yapacaktı, vazgeçtiler ve sezona yetişemeyeceğini söylediler. Madem yetişmiyor kepçe alalım nakil edelim kamyonlardan TIR’a dedik, çözüm ürettik. Onu da yapamadılar. Para vermiyorlar diyorlar. Ya iş yapmıyorsunuz neden para verelim ki. Güvenimiz kalmadı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri toplantıda faaliyetlerini okudular; bir yıl süreyle sahip oldukları GÜNEKAB’da maalesef faaliyet yok. Anlaşmalı bir firmaları var, çöpten enerji üretecekleri, onların faaliyetlerini anlatıyorlar aklımızla dalga geçer gibi. GÜNEKAB, Millet İttifakı’ndan oluşuyor. 1 yıldır ev, yapı kooperatifi gibi yönetmişsiniz. Yapamayacaksanız, bırakın iş bilenin kılıç kuşananındır.” dedi.

YAYLA ARITMA TESİSİ…

Yayla Sahili’ndeki arıtma tesisi konusunda da “Göreve geldiğimizde çalışan bir arıtma varmış gibi davranmanız sizlerin ayıbıdır.” diyen Kılınç, açıklamasını şöyle tamamladı: “Halkın milyonlarını harcayıp bir arıtma tesisi yapmışsınız. 5 yıl içerisinde çöken ve hurdaya dönen bir tesis, bu tesis için bugüne kadar hiçbir şey yapmayanlar şimdi kalkmış 1,5 yıldır yoğun bakımda olan, çalışmayan, iflas eden, çöken tesis için eleştirilerde bulunuyor. Bunu Belediye Başkanımız geldiğinden beri söylüyor zaten. Şimdi sezonluk çalıştırma çabasındayız. Gelecek seneler için de Belediyemiz köklü çözüm bulmak için çalışıyor. Göreve geldiğimizde çalışan bir arıtma varmış gibi davranmanız sizlerin ayıbıdır.

Biz halkın parasını çöpe atmıyor ve en iyi şekilde değerlendirmek için çabalıyoruz. Keşanımıza Devlet Hastanesi, Adalet Sarayı, Gençlik Merkezi, kavşaklar gibi birçok yatırım kazandırdık. Olimpik yüzme havuzu, stadyum yenileme, Kunduracılar Çarşısı, Artı Çarşı, duraklar, çöp konteynerleri gibi bir çok yatırımı da AK belediyecilik döneminde Keşanımıza kazandırıyoruz. Sayın muhalefet üyeleri, acele etmesin, sabırlı olsun. 30 yılda kazandıramadıklarını biz bir buçuk yılda kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ