Reklam
Reklam

BAŞKAN HELVACIOĞLU, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN HELVACIOĞLU, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI
  • 28.10.2021
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Cumhuriyet’in ilanının 98. yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Tüm vatandaşları Cumhuriyet’in kazanımlarını korumaya ve sonsuza değin yaşatmaya çağıran Helvacıoğlu, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları yurt yapan şehitleri ve gazileri sonsuz gönül borcu, şükran ve rahmetle andığını bildirdi.

Helvacıoğlu’nun mesajı şöyle: “Cumhuriyet rejimi, çağdaş demokrasilerin temeli olan, devletin birey için var olduğu anlayışını yerleştirmeye çalışmıştır. Büyük Atatürk Cumhuriyet’i kurarken, O’nun çağdaş gelişmeleri olanaklı kılacak dinamik bir yapıda olmasına özen göstermiştir. Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi, insan hakları, demokrasi, hukuk devleti ve temel özgürlükler alanlarında dünyada yaşanan gelişmelerin, ülkemiz tarafından izlenmesini ve uygulanmasını gerekli kılmaktadır.

Türk Ulusu, bugün karşılaşılan zorlukları ve gelişme yolunda önüne çıkabilecek engelleri geçmişte olduğu gibi birlik ve dirlik içinde, yine aynı güçle aşacaktır. Daha güzel yarınlar için, yaşamın her alanında çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyle gelen barışı seçmeliyiz.

Ulusumuza, devletimize ve demokrasimize inancımızı her koşulda korumamız, mutlu yarınların kurulabilmesinin de anahtarı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ