Reklam
Reklam

BAŞKAN KARATEPE VE ANTRENÖR COŞKUN, TAKIMIN DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERDİ

BAŞKAN KARATEPE VE ANTRENÖR COŞKUN, TAKIMIN DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERDİ
  • 03.06.2020
Reklam

Kurulduğundan beri alt yapısından futbol camiasına yüzlerce sporcu yetiştiren ve Edirne futbolunda başarılı bir tırmanışa geçen Keşan İdmanyurdu Spor, gelecek sezon Keşan’ı Edirne Süper Amatör Lig’te temsil edecek.

Edirne’deki güçlü takımların yer aldığı süper ligte başarısına başarı katmak için mücadele edecek olan Keşan İdmanyurdu Spor, kadroyu güçlendirmek adına yeni futbolcu arayışlarına başladı.

Keşan İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Taner Karatepe ve takım antrenörü Bekir Coşkun, çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

KARATEPE: “EDİRNE SÜPER AMATÖR LİGTE KEŞAN’I TEMSİL EDECEK TEK TAKIMIZ”

Geçtiğimiz sezonu çok daha iyi bitirmek hedefinde olduklarını ancak bazı aksaklıklar nedeniyle şampiyon olamadıklarının altını çizen Karatepe, şunları söyledi: “Sezonu 3. bitirdik ve süper amatör lig için play off oynamaya hak kazanmıştık. Corona virüsü nedeniyle maçlara ara verildi ve TFF de daha sonra play off oynayacak takımlara direkt üst lige çıkma kararı verdi. Biz de Süper Amatör Süper Lig’e çıktık. Keşan’ı süper amatör ligte temsil edecek tek takımız. Aralarında giden futbolcularımız olsa da çok uyumlu bir takımımız var. Yönetim olarak da kenetleniyoruz ve her zaman çocuklarımız için mücadele ediyoruz. 2 senede 2 şampiyonluk yaşadık. Bizler nerede görev alırsak, orada Allah’ın izni ile görevimizi sonuna kadar yerine getirip başarıyı yakalıyoruz. Hedef Bölgesel Amatör Lig dersek bu zor olur. Çünkü Bölgesel Amaör Lig için maddi olarak da çok güçlü olmak gerekiyor. Asıl hedefimiz Süper Amatör Lig’te 2-3 sezon mücadele etmek. Çocuklarımız ile yemekte bir araya gelmek istiyoruz. Onlara teşekkür etmek istiyoruz. Çocuklarımız çok büyük bir başarı ortaya koydu. Diğer yandan Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere kulübümüze destek olan yöneticilerimize, esnafımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki sezonda da bu destekleri bekliyoruz.”

BEKİR COŞKUN…

Antrenör Şeref Aldanmaz’ın ailevi sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakmasının ardından takımın başına getirilen Kulüp Genel Kaptanı Bekir Coşkun da takımın son durumu hakkında bilgi verdi.

Bu sezon takımdan ayrılan futbolcuların olacağını dile getiren Coşkun, “Geçtiğimiz sezon ortaya büyük başarı koyan futbolcu kardeşlerimizi gönülden tebrik ediyorum. Öğrenci olan futbolcularımız var ve onlar da mecburiyetten gitmek zorunda kalıyorlar. O arkadaşlarımızın yerine takıma takviye yapmak zorundayız. Bir de süper amatör ligteki rakiplerle mücadele edebilmek için tecrübeli futbolculara ihtiyacımız var. O konuda da kulüp yöneticilerimizle takıma ağabeylik yapacak tecrübeli futbolcu arıyoruz. İlk olarak bütçe planlaması yapıyoruz. Takıma kilit olabilecek en az 6-7 oyuncu dahil etmek istiyoruz. Özellikle golcüye ihtiyacım var. Geçen sezon 7 gol yedik ancak gol de atamadım. Eğer ki gol ayağım güçlü olsaydı şampiyon olurduk. Hedefimiz bu sezon süper amatörde tutunmaktır. Biz orada Keşanspor’u bekleyeceğiz. Bu arada Keşanlılara maçları izlemeye davet ediyoruz. Biz Keşan için mücadele ediyoruz. Keşan’da; Keşanspor, Keşan Anafartalar Spor, Keşan İdmanyurdu Spor, Keşan Kültür Spor olarak ilçemiz için mücadele ediyoruz. Bizim gibi kulüplerin en büyük amacı bölgedeki futbolu canlandırmak. Alt yapıdan iyi futbolcular yetiştirebilmektir. Ancak şuanda süper amatörde ligte Keşan’ı temsil edecek tek kulübüz. Bu nedenle taraftarımızdan da destek bekliyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ