Reklam
Reklam

“BAŞKANIN DERDİ, TUHAFİYECİLERE YER YAPMAK DEĞİL, YERİ SATMAK”

“BAŞKANIN DERDİ, TUHAFİYECİLERE YER YAPMAK DEĞİL, YERİ SATMAK”
  • 06.02.2021
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Keşan Belediyesi’ne ait 21 dönümlük yer konusunda net konuştu ve “Bizler burada olduğumuz müddetçe, 21 dönümlük yerin satışı yapılmayacak.” dedi.

CHP Keşan İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Pekcan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun, belediyeye ait 21 dönümlük arsanın eski itfaiye binasının bulunduğu alana yapılmak istenen çok amaçlı pazaryeri projesine kaynak yaratmak amacıyla müteahhide verilmek istemesi konusunu da dile getirdi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’yla ilgili eleştirilerde bulunan Recep Pekcan, arsa konusunda da düşüncelerini şöyle aktardı: “Belediye başkanının bir hayali var. Belediyeye ait 21 dönümlük bir yer var ve başkan göreve geldiğinden beri, orayı satmaya çalışıyor. Oranın satılmamasını ve insanların yararına değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyoruz. Ama arada başka şeyleri kullanarak, bizleri birileriyle karşı karşıya getirip, baskı yaparak yerin satılmasını sağlamak istiyor. Tuhafiyeci arkadaşlarımızla ilgili maddede, eski itfaiyenin olduğu alanın üzerinin kapatılması konuşuluyor. Başkan da aynı maddeye, kaynak olarak 21 dönümlük alanın satılmasını koymuş. Bu alanı müteahhitte verilecek ve daireler yapılacak. Daha sonra o daireleri satıp, eski itfaiye alanının yapılacağını belirtiyor. Biz de bu işin ivedilikle yapılması gerektiğini söylüyoruz. Görünen köy kılavuz istemez. 2 yıl geçti ve pazaryerinin üzeri kapatılmadı. Daha çivi çakılmadı. Eski itfaiye binasının olduğu alana tuhafiyeci arkadaşlarımızın girebileceği ve otoparkın olduğu bir proje yapılsın. Komisyona sevk etmeyelim, başkana yetki verip, iki alanda proje aynı anda başlasın. En azından bir sonraki kışa kadar tuhafiyeci arkadaşlarımızı içeriye alalım. Onlar yeri satmakla uğraşırken, biz işin biran önce yapılmasıydı. Başkanın derdi, tuhafiyecilere yer yapmak değil, yeri satmaktır. Başkan, <eğer burayı satmazsak, yer yapmam> diyor. Başkanın yer yapmakla ilgili bir derdi yok. Başkanın derdi, onları kullanarak 21 dönüm yeri sattırmaktır. 30-35 milyon TL kredi alınabilir. Esnafımız için bu krediyi neden kullanmayalım? Belediye başkanına, Erikli’ye su getirmesi için 38 milyon TL kredi kullanma yetkisi verdik. Tuhafiyeci arkadaşlarımıza yer yapılması için yine kredi yetkisi verebilir. Bizler burada olduğumuz sürece, 21 dönümlük yerin satışı yapılmayacak. Yer satışı olmadan herkesin kullanılabileceği, bir sürü derdimizin çözülebileceği bir kompleks yapılmasını istiyoruz. Ama belediye başkanına bakıldığında gözlerinde dolar işareti göründüğü için parasal rant üreten satış ve inşaat olmadığı için böyle bir şeyi yapacağını sanmıyorum. Kısmet olursa, bir dahaki dönem bizim arkadaşlarımız yapar. Eğer satılmayacaksa ve Keşan halkına yönelik bir proje yapılacaksa sonuna kadar arkadaşındayız. Başkana, bir şeyi net söylüyorum ve bunu bir yere yazsın. Biz burada olduğumuz müddetçe, bu yer satılmayacak.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ