Reklam
Reklam

BAŞVURULAR BANKA VE E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

BAŞVURULAR BANKA VE E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK
  • 13.09.2022
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, 81 ilde başlatılacak olan Sosyal Konut Projesi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

“Cumhuriyet tarihimizin en büyük Sosyal Konut Projesi’ni Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.” diyen Kılınç, TOKİ vasıtasıyla hiçbir ülkenin hayal dahi edemeyeceği bir atılımla %90’ı sosyal konut olmak üzere tam 1 milyon 170 bin konut inşa ettiklerini kaydetti.

Ülkemizin her yerinde, yüz binlerce yeni sosyal konutun, konut arsasının ve iş yerinin inşa sürecinin başlatılacağına da işaret eden Gürcan Kılınç, şunları söyledi: “Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımıza 2+1 ve 3+1 sosyal konut imkanı sağlayacağız. Başvurular 14 Eylül’de başlayarak 31 Ekim’e kadar devam edecek. İlk temelini yılbaşında atacağız.

Hedefimiz; tüm il ve ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut ve 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri yapmaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, projemizin ismini ‘ilk evim ilk iş yerim’ olarak belirledi.

Proje kapsamında konut, konut arsası ve sanayi siteleri olacak.”

Kılınç, gençlere %20, emeklilere %20, şehit yakınlarına ve gazilere %5, engellilere %5 ve diğer vatandaşlara %5o kontenjan ayrılacağını belirterek, projede 2+1 ve 3+1 konutlar yapılacağını bildirdi.

Kılınç, şunları söyledi: “Vatandaşlarımıza en uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleri sunduk.

Vatandaşlarımız toplam 608 bin TL fiyata sahip, 2+1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 TL aylık ödemeyle, 850 bin TL fiyata sahip 3+1 konutlarımıza aylık 3.187 TL’den başlayan taksitlerle,  240 ay vadeyle sahip olabilecekler.

350.000 sosyal konut,  250.000 sosyal konut, hazine arazilerinde 100.000 altyapılı konut arsası ve 10.000 sanayi sitesi yapılacak.

Böylesine bir yatırım, ülkenin tamamında ev ve kira fiyatlarını düşürecek, vatandaşlarımızın konuta erişimini de kolaylaştıracaktır.”

Kılınç, başvuruların projeye göre belirlenen T.C. Halk Bankası ya da T.C. Ziraat Bankası aracılığıyla gerçekleştirileceğini, e-devlet üzerinden de başvuru yapılabileceğini kaydetti.

KEŞAN’A 500 KONUT YAPILACAK

Gürcan Kılınç, Keşan’a yapılacak TOKİ konutlarında sayının 500’e yükseltildiğini de belirterek, “Bunun sevincini buradan sizlerle paylaşıyoruz.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a, Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal ve Edirne İl Başkanımız Belgin İba’ya, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Ülkemize ve Milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ