Reklam
Reklam

BAŞVURULAR YARINDAN İTİBAREN ALINACAK

BAŞVURULAR YARINDAN İTİBAREN ALINACAK
  • 12.09.2022
Reklam

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Keşan Şubesi, 2022 / 2023 eğitim öğretim yılında da Keşan dışındaki en az 4 yıllık fakültelere kayıt yaptıran ve öğrenime devam eden öğrencilere burs verecek.

Burs almak isteyen öğrenciler, yarından itibaren, derneğin Eski Yağ Pazarı Ticaret Borsası İŞ Merkezi No 7/8 Keşan adresine bizzat başvurabilecek.

ADD Keşan Şubesi Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada, şu bilgiye yer verildi: “Dünyamızın saran amansız hastalık nedeniyle Genel Merkezimizin aldığı karar gereği 2 yıldır ara verdiğimiz 1998 yılından beri sürdürdüğümüz burs verme işlemini bu yıl da başvurularını 13/09/2022 Salı gününden itibaren kabul etmeye başlayacağız. Öğrenciler bizzat kendileri şubemize  (Eski Yağ Pazarı Ticaret Borsası İş Merkezi No: 7/8 Keşan) gelerek Burs Başvuru Formu alacaklar ve o formda istenen belgeleri (Nüfus Kağıdı fotokopisi, Öğrenci Belgesi, yeni kayıt olanlar; Sınav Sonuç Belgelerini, Halen öğrenim görenler; geçen yılın Transkript yani öğrenci not durumunu gösteren belgeyi, 1 adet fotoğraf, anne, baba ve birinci derece yakınlarına ait gelir durumlarını gösteren;

A) Arazi durumunu gösteren tapu kaydı.

B) Belediyeden Emlak sorgulamasını.

C) Ailede ücretli çalışanların maaşını gösteren bordroyu

D) İşsiz olanların Sosyal Güvenlik Kurumlarından alacakları belgeyi,

E ) Muhtarlıktan veya e-devlet’ten alacakları İkametgah belgesini kendileri veya velileri aracılığı ile en geç 08/10/2022 Cumartesi günü saat  18.00’e kadar  Dernek birimimize ulaştıracaklardır.

Ekim ayı içinde yapacağımız incelemeler sonunda; Derneğimize gönüllü bağışları da dikkate alınarak başarı durumları başvurular arasında daha iyi olanlar, ailelerinin durumu gerçekten yardıma ihtiyacı olan öğrencilerimize Kasım ayının 15‘inden başlayarak 7 ay süreyle burs verilecektir.

Burs miktarı ve yararlandırılacak öğrenci sayısı, yapılacak olan veya taahhüt edilecek, duyarlı ve bu yolda bizi yalnız bırakmayan hayırsever yurttaşlarımızın burs bağışları ile doğrudan ilintilidir.

Türkiye  Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize olan emaneti Cumhuriyetimizi, devrimlerini ve ilkelerini savunmayı amaç edinmiş olan Atatürkçü Düşünce Derneği, aynı değerlere sahip çıkacak olan gençlerin, yeni neslin yetişmesinde üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirebilmesi için duyarlı yurttaşlarımızın maddi, manevi katkılarını beklemektedir.

Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimize başarılar, velilerimize de kolaylıklar dileriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ