Reklam
Reklam

BAYRAM NAMAZI 06.58’DE KILINACAK

BAYRAM NAMAZI 06.58’DE KILINACAK
  • 20.04.2023
Reklam

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, yarın kutlanacak Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Yiğit açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “Bizleri böyle mübarek bir bayrama ulaştıran yüce Rabbimize hamdü senalar olsun.

Ne mutlu bizlere bir ay boyunca oruçlarımızı tuttuk, namazlarımızı kıldık, zekat ve filtrelerimizi verdik. Şimdi de bunların Allah katında mükafatını alacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar sevinç, neşe ve coşkunun topluca hissedildiği, paylaşıldığı ve yaşandığı müstesna günlerdir.

Ramazan ayında oruç ve filtrelerle bedenimizin sadakasını verdik. Kılınan teravih namazları ile dini eğitimden geçtik. İbadetlerle ve Kur ‘an tilavetiyle kalbimizi nurlanırdık. Vaaz-u nasihatlarla zihinlerimizi aydınlattık. Eğer bunları yapabildiysek, coşkulu bir bayramı da hakketmişiz demektir. Hepimizin bayramı kutlu olsun.

Bayramda ailecek akrabalar birbirini ziyaret etmeli, büyüklerin ellerinden ölçülmeli, küçükler sevindirilmeli, komşu eş dost hep birlikte sevinçle bayramlaşmalıdır. Yaşlılar, hastalar, fakirler sevindirilmelidir. Özellikle kimsesi olmayan yetim ve öksüzleri de unutmamalı, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz.

Bayramlar aramızda dargınlık, düşmanlık ve küskünlüğe son vermelidir.

Bu yıl Diyanet İşler Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı vatandaşlarımızın verdiği fitre ve zekâtın tamamını depremzede kardeşlerimize yönlendirdi.

Bizlerde bu vesileyle vatandaşlarımızın verdiği fitre, fidye ve zekat olmak üzere Keşan ilçemizden toplam 490 bin TL nakdi olarak depremzede kardeşlerimize gönderdik. Rabbim tüm kardeşlerimizin yaptığı hayırları kabul eylesin. Ülkemizi ve dünyamızı ger türlü afetlerden ve felaketlerden muhafaza eylesin.

Tüm kardeşlerimizin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Rabbim hepimizi daha nice Ramazan aylarına sağlık ve afiyetle ulaşıp en güzel şekilde değerlendirmeyi nasip eylesin.”

Müftü Mehmet Yiğit, Ramazan Bayramı’nın 1. Günü olan 21 Nisan Cuma günü bayram namazının saat 06.58’de kılınacağını da bildirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ