Reklam
Reklam

BAYRAM SONUNA KADAR SERİN VE YAĞIŞLI HAVA ETKİSİNİ GÖSTERECEK

BAYRAM SONUNA KADAR SERİN VE YAĞIŞLI HAVA ETKİSİNİ GÖSTERECEK
  • 21.05.2020
Reklam

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyaru Merkezinden yapılan açıklamada, bugünden itibaren Ramazan Bayramı’nın son günü olan 26 Mayıs Salı gününe kadar hava sıcaklıklarının hissedilir şekilde azalmasının beklendiği bildirildi.

Su baskını, yıldırım, sel ve ulaşımda aksamalar gibi olasılıklara karşı vatandaşın uyarıldığı açıklamada; hava sıcaklıkların mevsim normalleri altında olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıkamada, şunlar kaydedildi: “Bölgemizin 21 Mayıs 2020 Perşembe günü Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-12 °C) azalacağı ve mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemin; bugün (21 Mayıs 2020 Perşembe) Marmara Bölgesi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir.

Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya), 23 Mayıs Cumartesi günü bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir.”

malat

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ