Reklam
Reklam

BEDELİ TANAP TARAFINDAN KARŞILANACAK

BEDELİ TANAP TARAFINDAN KARŞILANACAK
  • 25.06.2019
Reklam

 

İl Genel Meclisinin AK Partili üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, bugün gerçekleştirilen Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) toplantısı hakkında bilgi verdi.

Toplantıda, 300 adet çöp konteyneri ihalesinin gerçekleştiğini bildiren Bayazıt ve Keleş, ihaleye bir firmanın katıldığını kaydetti.

İhaleye katılan firmanın hazırlayacağı 300 adet konteyneri bedelinin ise TANAP tarafından karşılanacağını kaydeden Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, süreç ve konteynerlerin cinsi hakkında da şu bilgiyi verdi: “İhalenin resmi sürecinin sonuçlanmasından sonra, konteynerler bir hafta içinde teslim edilecek. 300 adet çöp konteynerlerinin tamamı sıcak daldırma sistemi ile TSE standartlarında, 2 milim saçtan üretilecek. Uzun ömürlü olması ve kendi çöp kamyonlarımıza uygun olarak yapılması, pimli kapak sistemi olması çalışanlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda da kullanım açısından da iyi olduğunu öğrendik.”

Keşan’a bağlı 45 köy bulunduğuna ve hepsinde düzenli olarak çöp toplama işleminin gerçekleştiğine dikkat çeken Bayazıt ve Keleş, “Daha iyi hizmet vermek için de bir adet daha ekip kurup, bir çöp kamyonu daha hizmete girdi. Sahil bölgelerinde biraz daha yoğunluk var. O bölgelerde çöp ve çöp bidonu sorunu daha çok yaşanıyor. İnşallah sezonun başladığı bu günlerde hizmeti aksatmadan daha da güçlendirerek, çöp bidonu ve çöp sorunu ortadan kalkacak.

Öte yandan, sahil yollarındaki bozuk ve çukur olan yerlere de yama çalışması yapıp yollarımızı düzeltmeye devam ediyoruz Şabanmera’dan başlayan yama çalışmalarımız Yayla, Koruklu, Danişment, Erikli, Beyköy şeklinde devam ediyor. Tarla yollarını da aynı şekilde KHGB ekipleri açmaya ve düzeltmeye devam ediyor. Edirne valiliğimiz tarafından kiralamayla bir greyder hizmet ediyordu fakat 45 köyümüz var yetmiyordu. Bugün itibarıyla bir greyderimiz daha kiralama şeklinde hizmete girecek.”

Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, “Hububat sezonun başlamasıyla birlikte muhtarlarımız da köydeki vatandaşları düşünerek kış mevsiminde bozulan yolların düzelmesini istiyor. Bizler de hizmetin hızlanması için bir greyder daha istedik, oda hizmete girecektir.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ