Reklam
Reklam

“BELDE GENÇLERİ 19 AY DAHA MI BEKLEYECEK?”

“BELDE GENÇLERİ 19 AY DAHA MI BEKLEYECEK?”
  • 21.10.2020
Reklam

CHP Yenimuhacir Belde Başkanı Ahmet Oğuz, yaptığı açıklamada; göreve yeni seçilen ekibini tanıttı. Oğuz açıklamasının devamında Yenimuhacir Belediye Başkana Mustafa Türker’i eleştirerek, “19 aylık iktidarınız döneminde seçim meydanlarında vadedilen hizmetlerinizin hangisi yerine getirdiniz?” diye sordu.

“ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN YENİMUHACİR OLMUŞTUR”

Belde Başkanlığı genel kurulunun 25 Eylül 2020 tarihinde yapıldığını belirten Ahmet Oğuz, “Yönetim Kurulu olarak Serdar Kale, Erdal Küçükoğlu, Mehmet Ali Kral, Naim Mengil, Oktay Küçükoğlu, Esen Şahinbaş ile birlikte göreve geldik. Öncelikle bu tarihten önce Cumhuriyet Halk Partisi Belde Başkanlığı görevinde bulunan, partimize hizmet eden tüm belde başkan ve yönetim kurullarına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Önceliğimiz her zaman Yenimuhacir olmuştur. Bundan sonra da Yenimuhacir olamaya devam edecektir. Belde başkanlığım süresince Yönetim Kurulu olarak her zaman halkımızın yanında olacağız.” şeklinde konuştu.

“MASKE VE MESAFE KURALININ ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA VURGULAMAK İSTİYORUM”

Türkiye’nin, dünya genelinde olduğu gibi COVİD-19’la mücadele ettiğini kaydeden Oğuz, “İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçten beldemiz de etkilenmiş olup bir belediye personelimizin eşine COVİD-19 teşhisi konmuş ve 6 personel ile birlikte Belediye Başkanımız da karantinaya alındı. Kendilerine ‘Geçmiş olsun’ dileklerimi şahsım ve Yönetim Kurulum adına iletiyorum. Maske ve mesafe kuralına riayet etmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi.

“YENİMUHACİR İŞ BEKLİYOR, HİZMET BEKLİYOR”

Açıklamasının devamında Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’e eleştirilerde bulunan Başkan Ahmet Oğuz, şöyle devam etti: “Sayın Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’e seslenmek istiyorum; Yenimuhacir iş bekliyor, hizmet bekliyor. 19 aylık iktidarınız döneminde seçim meydanlarında vadedilen hizmetlerinizin hangisi yerine getirdiniz? TOKİ-Yenimuhacir beldesi arasında bulunan 2 kilometrelik yolun sıcak asfalt yapılacağına dair 2018-2019 yıllarında sosyal medya hesaplarından çeşitli paylaşımlar yapılmıştır fakat iki yaz geçmesine rağmen hâlâ <yama> yapılmaktadır.

Yenimuhacir beldesi içinde bulunan lokantaya civar ilçe ve yerleşim yerleri ile şehir dışından birçok misafir gelmekte. Belde halkına ve ülke ekonomisine katma değer katan bu işletmeye gelen misafirlerimize reva gördüğünüz <yama> mıdır? Yenimuhacir beldesinin tarım arazilerinin çoğunluğuna bu 2 kilometrelik yol kullanılarak ulaşılmaktadır. Belde çiftçilerimize reva gördüğünüz <yama> mıdır? TOKİ Konutları’nda ikamet eden ve beldemize her gün gelip giden vatandaşlarımıza reva gördüğünüz <yama> mıdır? Ayrıca Yenimuhacir beldesi – Keşan arasındaki karanlıkdere mevkisinde bulunan yolu muhalefetteyken düzenli olarak hemen hemen her ay gibi greyder ile düzenleme çalışması yapmaktaydınız. Şimdi beldemizde iktidar olduğunuz 19 aylık dönemde bu yolda 2 veya 3 kez greyder ile düzenleme çalışması yapılmıştır. Üstelik Yenimuhacir belediyesinin envanterinde kayıtlı greyder olmasına rağmen. Takdiri Yenimuhacir beldesi halkına bırakıyorum.”

“BELDE HALKIMIZ SU TAŞKINLARIYLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİR”

Oğuz açıklamasının devamında şunları ifade etti: “Sayın Başkan, beldemiz içerisinde bulunan ve su taşkınlarının önlenmesi amacıyla dere ıslah projesi yapılmıştır. Göreve geldiğiniz ilk günlerde bu derede temizlik çalışması yaptınız ve bunu sosyal medyada paylaştınız. Peki bu yıl neden temizlik yapmıyorsunuz? Derenin hali içler acısı eskisinden daha kötü halde, önümüz kış sayın başkan bu dereler temizlenmezse belde halkımız su taşkınlarıyla karşı karşıya kalabilir. Tavsiyem odur ki Sayın Başkan lütfen Yenimuhacir beldesinin sorunlarıyla <gerçekten> ilgilenin sosyal medya hesaplarında gösteriş amaçlı icraatları bırakın.

“BELDE GENÇLERİ, 19 AY DAHA MI BEKLEYECEKLER?”

Sayın Başkan seçim meydanlarında belde gençlerine Yenimuhacir Spor Kulübü’nü hayata geçireceğinizi söylediniz bu kulübümüzü ne zaman hayata geçireceksiniz? Belde gençleri 19 ay bekledi, bir 19 ay daha mı bekleyecekler? Gelelim halı sahaya… Siz belediye başkanı olmadan önce Belediye Başkanı Recep Ordu döneminde belediyeye ait mevcut arsanın yanında bulunan arsanın satın alınarak, halı saha projesi hazırlatılmıştır. Belediye meclisimizde gerekli tüm karaları hep birlikte almış olmamıza rağmen halı saha projesini gerçekleştirmek için hâlâ neyi bekliyorsunuz sayın başkan? Belde gençleri 19 ay bekledi bir 19 ay daha mı bekleyecekler? Saygılarımla…”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ