Reklam
Reklam

BELEDİYE BANDOSUNDAN 19 MAYIS KONSERİ…

BELEDİYE BANDOSUNDAN 19 MAYIS KONSERİ…
  • 19.05.2020
Reklam

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından, 19 Mayıs Konseri düzenlendi.

Keşan Atatürk Stadı’nda verilen konser, Keşan Belediyesinin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Saat 14.00’te başlayan etkinlikte ilk olarak Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’nın, başarıyla sonuçlandıktan sonra 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilan edildiğinin altını çizen Gedik, “Ülkemizde her yıl Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ta, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyoruz. Milli Mücadeledeki inanç, birlik ve beraberlik her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmektedir. Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.” dedi.

Andaç Gedik, konuşmasının devamında 19 Mayıs’ın Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun da doğum günü olduğunu belirterek, sürpriz doğum günü pastasıyla doğum gününü kutlamak üzere Helvacıoğlu’nu sahneye davet etti.

Keşan Belediye Bandosu’nun doğum günü şarkısı eşliğinde Mustafa Helvacıoğlu doğum günü pastasını üfledi ve duygularını şu şekilde ifade etti: “Gerçekten bana da sürpriz oldu. 19 Mayıs’ta doğdum. Sabah annem doğum günümü kutlamak için aradığında da çok duygulanmıştım. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı o önemli günde doğmuş olmam benim için de çok kıymetli ve anlamlı. Atatürk’ün izinde yolumuza devam ediyoruz. Atatürk’ün bize bıraktığı Cumhuriyet başta olmak üzere tüm değerli ve anlamlı mirasları en iyi şekilde gençlerimize bırakmak için de çaba sarf edeceğimize söz veriyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum. İdrak ettiğimiz Kadir Gecemiz de edeceğimiz duaların da kabul olmasını diliyorum.”

Etkinlik, Keşan İlçe Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünde görevli Spor Eğitim Uzmanı Eray Erel tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunması ile sürdü.

Gençliğin Ata’ya cevabını da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Lideri Furkan Tunç okudu.

Etkinlik, Keşan Belediye Bandosu eşliğinde çalışan marşlarla devam etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ