Reklam
Reklam

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ÖZÇINAR: “TEŞEKKÜRLER KEŞAN, BERABER BAŞARIYORUZ”

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ÖZÇINAR: “TEŞEKKÜRLER KEŞAN, BERABER BAŞARIYORUZ”
  • 02.06.2021
Reklam

 

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Edirne’nin alınan tedbirler sonrası Koronavirüs Risk haritasında sarı rengi görmesi nedeniyle tüm Keşanlılara teşekkür etti.

Özçınar, “Kurallara uyan herkese çok teşekkürler, Sarı rengi gördük, beraber başarıyoruz, tedbiri de elden bırakmıyoruz.” dedi.

Başkan Yardımcısı Özçınar, geçen hafta Türkiye genelinde 100.000 nüfusa düşen vaka oranının 62,54 olduğu Edirne’de bu hafta vaka oranının 29,43’e gerilediğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığının haftalık Koronavirüs haritasında Edirne’nin sarı yani orta riskli bölgede yer almasının Keşan Belediyesinin, ilgili tüm kurumların büyük çabası ve vatandaşların özenle kurallara uyması neticesinde gerçekleştiğini belirten Özçınar, vatandaşlara şu çağrıda bulundu: “Lütfen kırmızıya dönmeyelim. Alacağımız tedbirler, uygulayacağımız çalışmalar ile Edirne’ye mavi rengin de çok yakışacağını biliyoruz.”

Tedbirlerin bir an bile elden bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Tahir Özçınar, “Koronavirüsü risk haritasında her hafta daha iyi sonuçlar alacağımızı biliyoruz. Tedbiri elden bırakmıyoruz. Başarılı çalışmaları nedeniyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuza, fedakar çalışmalarıyla bizlere hayat veren sağlık çalışanlarımıza, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı personelimize ve kurallara uyarak bizlere destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Özçınar, Keşan Belediyesinin de pandemi döneminde yürüttüğü hem hijyen hem denetim hem de moral verici etkinliklerle Keşanlı hemşehrilerinin yanında olduğuna vurgu yaptı.

Tahir Özçınar, şunları söyledi: “Vatandaşlarımızdan isteğimiz, lütfen; temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım ve kısa sürede şehrimizi sarıdan maviye de döndürelim. Bu bizim elimizde, biz bunu başarabiliriz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ