Reklam
Reklam

BELEDİYE BAŞKANI HELVACIOĞLU’DAN BAYRAM MESAJI…

BELEDİYE BAŞKANI HELVACIOĞLU’DAN BAYRAM MESAJI…
  • 02.06.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 4-6 Haziran 2019 tarihleri arasında kutlanacak Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Helvacıoğlu mesajında şunları kaydetti:  “Toplumsal yaşamımızda önemli yeri olan, güzel duygular yaşatan bir bayramı daha hep birlikte karşılamanın sevinci ve mutluluğu içindeyiz.  Bayramlar; sevginin yoğun yaşandığı, umut ve coşkunun doruğa çıktığı, birlik, paylaşma ve hoşgörünün güzel örneklerinin sergilendiği özel günlerdir.

Hoşgörü; karşılıklı saygı ve sevginin olduğu yerde filizlenebilir. Aile, bireylerin birbirine hoşgörü göstermesi gereken ilk toplumsal çekirdektir. Hoşgörü, sevgi ve saygı insanı temel alan yüce değerlerdir. Bayramlar da bu değerleri bize yeniden anımsatan özel günlerdir. Bu bayramın da dargınlıklar ve kırgınlıklar bir yana bırakılarak güzelliklerin paylaşıldığı, sevgi ve saygının arttığı, insanların birbirlerine yakınlaştığı bir ortamda kutlanmasını, eski bayramların coşkusunda geçmesini umut ediyorum. Bayramların getirdiği barış, huzur ve kardeşlik ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Özellikle bayram günlerinde, bugünlerin kazandırdığı alışkanlıkla tüm yaşamımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Bayramların, anlam ve önemini anımsattığı barış, kardeşlik, sevgi, hoşgörü gibi değerleri yaşam biçimi olarak benimsemeli; ayrımcılığın ve şiddetin yaşanmadığı, insanlığın geleceğini tehdit eden sorunların çözüldüğü, barışın egemen olduğu bir dünya için anlayış birliği içinde çalışmalıyız.

Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutlar; barış, huzur ve mutluluk dolu bir bayram geçirmesini temenni ederim. Tüm halkımızı Köşk Düğün Salonu’ndaki bayramlaşma törenine davet ediyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ