Reklam
Reklam

BELEDİYEYE AİT ARSA VE TARLA SATIŞI GÜNDEMDE

BELEDİYEYE AİT ARSA VE TARLA SATIŞI GÜNDEMDE
  • 10.07.2024
Reklam

Keşan Belediye Meclisi’nin 2024 temmuz ayı olağan toplantısı, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılacak ve saat 15.00’de başlayacak toplantıya, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan başkanlık edecek.

Toplantının gündem maddeleri ise şöyle:

1 – “Keşan Belediyesi, Bulgaristan Yambol ili Elhovo ilçe Belediyesi liderliğinde, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Bulgaristan Burgas ilinde faaliyet gösteren ‘Yeşil Istranca Derneği’ ortaklığında ‘İki Deniz Arasında Sürdürülebilir Turizm İçin Doğanın Önemini Birlikte Gösteriyoruz (Together We Reveal the Greatness of Nature for Sustainable Tourism Between Two Seas)’ adlı projenin INTERREG – IPA Bulgaristan-Türkiye 2021-2027 sınır ötesi işbirliği programına sunulan projesinin fikir önerisi onaylandıktan ve ikinci tam başvuru aşamasına geçildikten sonra;

a- Belediyenin Elhovo Belediyesi, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve ‘Yeşil Istranca’ derneği ile ortak olarak proje tam başvurusu yapılması,

b- Tahsisi belediyeye ait olan Dokuzdere mesire yerinde proje dahilinde düzenleme yapılması,

c- Proje bitiminden itibaren, proje kapsamında temin edilen ekipman, malzeme ve yapıların en az 5 yıllığına bedelsiz kullanılması, başka hiçbir amaçla kullanılmaması,

d- Projenin hazırlanması ve gerekli tüm yazışmaların yapılması için Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a yetki verilmesi hususlarının Meclis tarafından görüşülmesi.

2 – Mülkiyeti Belediyeye ait olan Büyük Cami Mahallesi 1519 ada 1 parselde kayıtlı 99.629,44 m2 yüz ölçümlü tarla niteliğinde olan taşınmazın, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18’nci maddesi (e) bendi uyarınca satışının yapılması hususunun Meclisçe görüşülerek karara bağlanması.

3 – Mülkiyeti belediyeye ait olan İstasyon Mahallesi (Tapu Kaydı Merkez Mahallesi) 100 ada 81 parselde kayıtlı 10.193,74m2 arsanın (imar planında konut dışı kentsel çalışma alanında kalan) 5393 sayılı Belediye Kanununun 18’nci maddesi (e) bendi uyarınca satışının yapılması hususunun Meclisçe görüşülerek karara bağlanması.

4- Büyük Cami Mahallesi İsmail Saraç Cad. No.33 adresinde bulunan Keşan Fenerbahçeliler Derneği karşısında bulunan şehir içi minibüs durağına ‘Fenerbahçeliler Durağı’ isminin verilmesi hususunun Meclis tarafından görüşülmesi.

5- Zabıta Müdürlünce dilekçe ile başvuruda bulunan Zehra Poyraz Karadaş adlı vatandaşın, İzzetiye Mahallesi Zahireciler Caddesi no: 54/2A adresinde bulunan işyerinin, içkili yerler bölgesine alınması talebine ait komisyon raporunun Meclis tarafından görüşülmesi.

6- Keşan ve mücavir alanlarında kullanılmakta olan içme ve kullanma suyu ücret tarifelerinin, artan maliyetler dolayısı ile yeniden güncellenmesi hakkındaki komisyon raporunun meclis tarafından görüşülmesi.

7- İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31.05.2024 günlü yazısı ve Yeni Mescit Mahalle Muhtarlığı’ndan gelen 19.04.2024 tarihli dilekçeye istinaden, Yeni Mescit Mahallesi adının Yörük Mahallesi olarak değiştirilmesi talebine ait komisyon raporunun Meclis tarafından görüşülmesi.

8- İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31.05.2024 günlü yazısına istinaden, Aşağı Zaferiye Mahallesi, 924 ada 8 numaralı parselin park alanında kalan kısmı için takas talebine ait komisyon raporunun Meclis tarafından görüşülmesi.

9- İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31.05.2024 günlü yazısına istinaden, Yukarı Zaferiye Mahallesi, 1268 ada, 17 numaralı parsel için fonksiyon değişikliğine ilişkin plan değişikliği talebine ait komisyon raporunun Meclis tarafından görüşülmesi.

10- İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31.05.2024 günlü yazısına istinaden, ‘Keşan Merkez 1. Etap Blok Yapı Nizamına İlişkin Plan Notu ve Uygulama İmar Planı Değişikliği’nin komisyon raporunun Meclis tarafından görüşülmesi.

11- İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31.05.2024 günlü yazısına istinaden, ‘Keşan (Edirne) Kuzey- Batı ve Güney Bölgeleri 3. Etap Küçük Sanayi Alanları Plan Notu ve Uygulama İmar Planı Değişikliği’ değişikliği komisyon raporunun Meclis tarafından görüşülmesi.

12- Edirne Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün yazısında; Belediyelere yönelik kamu yararına çalışan tek derneğin Mahalli İdareler Derneği olduğu, 10646 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kamu yararı statüsü kazandığı, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 75, maddesinin ‘C’ bendine göre Belediyemizce Mahalli İdareler Derneği ile ortak hizmet projesi şeklinde yürütülmesinde kurumsal üye olunmasının Meclis tarafından görüşülmesi.

13- Keşan İnşaatçılar Emlakçılar E-Ticaret ve Elektrik Tesisatçıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yazısında; şehir şebekesinde oda kaydı olmayan ehliyetsiz kişilerce sıhhi tesisat yapılması sonucu kontrolsüz su kullanımı ve maddi zarar oluşmasının önüne geçebilmek amacıyla su abonesi olacak vatandaşlarımızdan odadan alınacak onaya istinaden abonelik yapılması için odamız ile belediye arasında ortak işbirliği çalışması yapılması hususunun Meclis tarafından görüşülmesi.

14- Büyük Cami Mahallesi Demirciler Caddesi’nde faaliyet gösteren Yıldırım Taksi Durağı üyeleri ile Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Rasim Ergene Caddesinde faaliyet gösteren Taksi 24 Durağı üyelerinin faaliyet gösterdiği mevcut durak yerlerinin dilekçelerinde belirtilen alanlara taşınması hususunun Keşan Belediyesi Taksi Yönetmeliğinin 5. maddesi gereğince Meclis tarafından görüşülmesi.

15- İlçemiz sınırları içerisinde servis taşımacılığı (öğrenci, personel) yapan 43 adet Belediyemize ait S plakalar ile yapılan personel servis taşımacılığının tamamı Belediye sorumluluk sahamız dışına (Yenimuhacır, İpsala, Beğendik, Malkara) yapılmakta olup, Belediyeden tahsisli S Plaka sahiplerinin, personel servis taşımacılığını yapma yükümlülüğünü yerine getirmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından D4S yetki belgesi alması gerekmektedir.

Danıştay 8. Dairesinin Kararı gereği, D4S yetki belgesi ile Belediye sınırları dışına personel taşımacılığı yapan S plaka sahipleri yetki belgelerini yenileyemediklerinden Keşan Belediye Başkanlığı tarafından tahsis edilen plakaların tahdit kapsamına alındığı, (40 ile sınırlandırma) 22 S 4000 – 22 S 5999 serisine kadar olan Belediyeye tahsisli tüm S plakaların tahdit yerine tahsisli plaka kapsamına geçirilmesi taleplerinin Meclis tarafından görüşülmesi.

16- İzzetiye Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarımız tarafından verilen dilekçelerde; mevcutta İzzetiye Mahallesi–Eski İtfaiye alanı güzergahında faaliyet gösteren İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif üyelerinin zaman tarifelerine uymadıkları, taşıma hizmetlerini aksattıklarını beyan ederek, şehir içinde faaliyet gösteren ‘M’ plakalı araçların İzzetiye Mahallesi’ne hizmet vermeleri taleplerinin Meclis tarafından görüşülmesi.

17- 11-17 Ağustos 2024 tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu ile ortaklaşa Keşan Belediyesi 19. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası düzenlenmesi ve turnuvada başarılı olarak dereceye girecek olan sporculara Belediyemizce toplam 250.000 TL (İki yüz elli bin TL) nakdi ödül verilmesi konusunun Meclis tarafından görüşülmesi.

Dilek ve temenniler.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ