Reklam
Reklam

“BENİ SEVMEK ZORUNDA DEĞİLLER AMA SAYGI DUYMAK ZORUNDALAR”

“BENİ SEVMEK ZORUNDA DEĞİLLER AMA SAYGI DUYMAK ZORUNDALAR”
  • 15.09.2022
Reklam

İYİ Parti’li eski yöneticilerin ve Keşan Belediye Meclisi üyelerinin eleştirilerine cevap veren İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Ahmet Kılavuz’u kastederek, “Buradaki arkadaşımız da uzaydan gelmedi. Partinin bir önceki yönetiminde bulunmuş, ilçe başkan yardımcılığı yapmış bir kardeşimizdi. Beraber çalıştıkları biriydi. Çalışkan biri ve geldiği günden beri de en az 150’den fazla üyelik yaptı. Parti de böyle büyür.” diye konuştu.

“PARTİMİZDE HERKES KONUŞACAK VE FİKİRLERİNİ SÖYLEYECEKTİR”

Çakırlar açıklamasında şunları ifade etti: “Partilerde böyle bazı şeyler zaman zaman olur. Kardeşlerimiz de düşüncelerini paylaşmışlar. Onlara saygı duyarım. Fikirlerini söylemişler, demokratik bir ortamda beyan etmişler. Partimizde herkes konuşacak ve fikirlerini söyleyecektir. Önemli olan kırgınlık olmasın, gücenmeler olmasın. Bunlar bütün siyasi partilerde de var. Biz hür düşünceyi savunan insanlarız. Demokrasinin kurum ve kuruluşlara yerleşmesini istiyorsak da bu böyle olur. Teşekkür ediyoruz.

Göndermeler yapmışlar. Yapacaklardır. Özellikle milletvekilliği seçimleri yaklaştıkça, içlerinden aday olmak isteyenler olacaktır veya olmayacaktır. Bunları bilmiyorum. İyi de ettiler, kamuoyuna paylaştılar; kamuoyu da gereken saygıyı gösterecektir.

Aday olmak isteyen arkadaşlarımız da nasıl arzu ediyorlarsa, partinin tüzüğü var bu tüzük de nasıl öngörüyorsa öyle yapılır. Eğer tüzük ön seçim istiyorsa ön seçin yapılır, yoksa <o olsun, bu olsun> demekle de olmaz bu iş. Kardeşlerimiz de önce tüzüğü okusunlar, karar doğrultusunda karar alınır.” ifadelerini kullandı.

“BURADAKİ ARKADAŞIMIZ DA UZAYDAN GELMEDİ”

Orhan Çakırlar, Keşan İlçe Başkanının belirlenmesi ve bu konuda kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili şunları söyledi: “İlçe Başkanlığı seçimi konusunda x şahsını, x ilçesinde alsak, y ilindeki y şahıs da <Keşke ben olsaydın, o yeterli değil> diyerek bir takım savlar sunacaktır. Daha iyi yapacağını söyleyecektir. Partinin tüzüğü gereği kongreler olacaktır, arkadaşlarımız bu kongrelere hazırlanırlar. Ekiplerini kurar ve seçime girerler, kazanırlarsa istediklerini hayata geçirirler; kazanamazsa da kazanan arkadaşlara yardım ederler. Buradaki arkadaşımız da uzaydan gelmedi. Partinin bir önceki yönetiminde bulunmuş, ilçe başkan yardımcılığı yapmış bir kardeşimizdi. Beraber çalıştıkları biriydi. Çalışkan biri ve geldiği günden beri de en az 150’den fazla üyelik yaptı. Parti de böyle büyür. <Ufak olsun benim olsun> mantığıyla bakılırsa parti büyümez. Basın toplantısını yapan kardeşlerimizden biri olsaydı, fesih mi çıkacaktı? Böyle bir anlayış olabilir mi? Onu istemiyor olmak, genel başkanımızın verdiği karara saygısızlıktır. Bir de şunu görmek lazım, 2018 seçimlerinde başarılı olsaydılar, Edirne ilinde en az oy alan ilçe Keşan olmazdı. <Ufak olsun benim olsun> mantığı doğru bir mantık değildir. Ama arkadaşlarımıza teşekkür ederiz, hür düşüncelerini dile getirmenin ne kadar saygıdeğer bir tavır olduğunu bir milletvekili olarak söylüyorum. Bana saldırırlarsa saldırırlar, doğru mudur? Bilmiyorum bunu da zaman gösterecek.”

“BENİ SEVMEK ZORUNDA DEĞİLLER AMA SAYGI DUYMAK ZORUNDALAR”

Keşan Belediye Meclisi’nin İYİ Parti’li üyelerine seslenen Milletvekili Çakırlar, açıklamasını şöyle tamamladı: “Şöyle bir örnek vermek istiyorum. Oradaki arkadaşlarımız ve meclis üyelerimiz bana bu eleştirileri yaparlarken, Erikli’de insanların bu yaz toz içinde olması ve neden burasının halen yapılamadığını sorgulamaları lazım. Ben bunları dile getiriyorum. Kaç kere Saros Körfezi’ni dile getirdim? Keşan’daki arkadaşların bunları anlatması lazım. Beni sevmek zorunda değiller; ama partinin tüzüğü ve genel başkanının verdiği karara da saygı duymak zorundalar.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ