Reklam
Reklam

“BİR AN ÖNCE UZLAŞIN ÜZERİNİ KAPATMAYA BAŞLAYIN”

“BİR AN ÖNCE UZLAŞIN ÜZERİNİ KAPATMAYA BAŞLAYIN”
  • 04.11.2023
Reklam

Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanvekili Mustafa Çakır, Keşan Belediye Meclisi’nde yaşanan pazaryeri tartışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

“ESNAFLAR SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANACAK BİR TOPLULUK DEĞİLDİR”

Keşan Belediye Meclisi’nin kasım ayı toplantısına Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman ile birlikte katılan Mustafa Çakır, toplantıda yaşananlarla ilgili şunları söyledi: “Pazar yerinin üstünün kapatılması konusunda görüşmeler vardı. Maalesef karşılıklı tartışmalar yine yaşandı. Yaklaşık 4,5 yıldır bu filmi hep seyrettik. <Ben yapacağım> diyenler yapamadı. <Beni engellediler> dedi. Karşı taraf <seni engelleyenler mi var? Yap> dedi. Bu meclis oturumundan sevinçli haber çıkacak diye düşündük fakat yine olmadı. Karşılıklı tartışmalar bizim umutlarımızı da aldı götürdü. Bizi ilgilendiren gıda bölümüdür ama manifaturacıların da sorun yaşamasını istemiyoruz. Esnaflar olarak birlik beraberlik içinde olmalıyız ki et tırnaktan ayrılmaz. Buradan tüm siyasilere sesleniyorum, şunu anladık ki sizler yaklaşan seçimi bekliyorsunuz; amacınız esnafın üzerinden siyaset yapmaksa ve böyle düşüncedeyseniz yanılıyorsunuz. Esnaflar seçimden seçime hatırlanacak bir topluluk değildir. Pazar yerine yağan yağmur sularına sizler de kapılır gidersiniz.” dedi.

“GIDA ESNAFI OLARAK HAFTANIN İKİ GÜNÜ DİĞER ESNAF ODAMIZLA PAYLAŞMAYA HAZIRIZ”

“Bizleri çok mağdur ettiniz, lütfen çözüm üretin.” diyerek siyasilere seslenen Mustafa Çakır, şöyle devam etti: “Bir an önce uzlaşın üzerini kapatmaya başlayın. Biz gıda esnafı olarak haftanın iki günü diğer esnaf odamızla paylaşmaya hazırız. Yeter ki yağmur suyuyla esnafın gözyaşı birleşmesin, kar taneleri esnafın saçını daha da beyazlaştırmasın. Buzlar ve donlar esnafımızın sağlığını ve malını bozmasın. Yaz sıcağı kavurmasın, zaten ekonominin sıcaklığı yetiyor. Burada değerli halkımızda mağduriyet yaşıyor. Trakyamızın en büyük pazarında kimin hakkı var bunları bizlere yaşatmaya. Zincir marketler böyle havaları sever. Halkımızı ve malımızı kaybetmeyelim.

Elinizi vicdanınıza koyun bizleri fazla mağdur etmeyin. Aklın yolu birdir. Esnafın yanında olun. Çünkü esnaf bugün giderini karşılamıyor, gelir yok.

Yağmurda şemsiye altında olanlara sesleniyoruz: bizlerle birlikte ıslanın. O günü birlikte yasayalım. Esnafın önce malını nasıl koruduğunu ve çaresizliğine şahit olacaksınız.

Bizler önümüze pazaryeri ile ilgili gelen her projeye uyumluyuz, yeter ki bir ucundan hep beraber tutalım. Yaşadığımız bu mağduriyetlerin değerlendirmesini değerli halkımızın takdirine bırakıyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ