Reklam
Reklam

BİR KEDİMİZ EKSİKTİ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 20.10.2020

Her işimiz tamamlandı… Sıra kediye isim aramaya kaldı!.. Etliye sütlüye karışmayayım, şöyle emekliliğimin keyfiyle haberlerimi yapıp, strese girmeyeyim dedim ama olmadı!.. Yani insanın sabrı da bir yere kadarmış!..

Benim oturduğum apartmanın karşısındaki otlar koca yaz boyunca nerdeyse göğe erecekti(!), yılan çıyan içinde cirit attı, tozu dumanı pisliği görüntü kirliliği çıldırttı, dostlar alışverişte görsün hesabı bir kere üstten üstten yandan yundan alındı, ilgililerin çok yoğun işleri var dedik pek sesimizi yükseltmedik, gelen diğer şikayetlerin üzerine pek gitmedik ama galiba hata ettik!.. Bizimkiler aylak kalmış, kediye isim aramaya başlamış!..

Öncelikle hayvanseverlere iki kelam etmek istiyor; bu köşe yazımın hayvan düşmanlığı ile ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum… Bugüne kadar hiçbir hayvana zarar vermedim, vermemde… İsteyen sokakta isteyen evinde hayvanları besler, bakar, sahiplenir buna da minnet duyarız… Ancak… Başkanlık makamı hayvanat bahçesi değildir!.. Bugün kedi hediye edilen, bunu kamuoyuyla paylaşan ve ona isim arayan ilgililere; yarın köpek, öbürgün kanarya daha öbürgün horoz-tavuk hediye edilir, Belediyede de yaşaması istenir!.. Olmaz demeyin, bal gibi olur!..

Diyeceğim o ki; Başkanlık makamı ciddi bir müessesedir, hak ettiği gibi yönetilmesi gerekir, dikkat dağıtacak ve laçkalık yaratacak hiçbir duruma müsaade edilmemesi lazımdır, Keşan’da bir sürü sorun varken, kalkıp kediye isim aramak da neyin nesidir!..

Saygılar benden size, ‘Şanslı’ kediye isim aramak yerine, bakın daha ciddi işlere!..

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ