Reklam
Reklam

BİR ÖĞRETMENDE COVİD-19 BELİRTİLERİNE RASTLANDI

BİR ÖĞRETMENDE COVİD-19 BELİRTİLERİNE RASTLANDI
  • 25.08.2020
Reklam

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına Corona Virüsü (COVİD-19) salgını nedeniyle geçen eğitim-öğretim yılı uzaktan eğitimle tamamlanırken, salgının hâlâ etkisini sürdürmesi nedeniyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 17 Ağustos’ta başlarken, öğrenciler ise okullarıyla 21 Eylül 2020 tarihinde bulaşacak.

Dün, ülke genelinde öğretmen ve idareciler ilk mesailerine başlarken, bugün Keşan’da yaşanan gelişme bir okuldaki öğretmenlerin evlerine gönderilmesine ve mesailerinin sonlandırılmasına neden oldu.

Keşan Lisesinde yeni göreve başlayan bir öğretmenin COVİD-19 şüphesiyle hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Meslek hayatına yeni başladığı belirtilen kadın öğretmenin rahatsızlanması üzerine muayene olmak için hastaneye gittiği, burada akciğer tomografisinin çekildiği ve çıkan sonuçlarda COVİD-19 belirtilerine rastlandığı iddia edildi.

Genç öğretmenin COVİD-19 testlerinin yapıldığı ve sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

Öğretmenin Keşan’a gelmeden önce COVİD-19 testi yaptırdığı ve testin negatif çıktığı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Keşan Lisesindeki öğretmen ve diğer personelin, kadın öğretmenin test sonuçlarını endişeyle beklediği gözlendi.

PEKİ TEST POZİTİF ÇIKARSA NE OLACAK?

COVİD-19 şüphesiyle hastanede gözetim altında tutulan öğretmenin test sonuçlarının pozitif çıkması durumunda nasıl bir yol izleneceği de merak ediliyor.

Sonucun pozitif çıkması halinde okulda nasıl bir çalışma yapılıp önlem alınacağı, son birkaç gündür bir arada olduğu öğretmen ve personellerin karantinaya alıp-alınmayacağı da ilk akla gelen sorular arasında yer alıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ