Reklam
Reklam

BİRİ GİDERKEN, DİĞERİ DE GİRERKEN YAKALANDI!

BİRİ GİDERKEN, DİĞERİ DE GİRERKEN YAKALANDI!
  • 18.04.2020
Reklam

Keşan’da bugün 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların, kurları hiçe sayarak yine sokağa çıktıkları gözlendi.

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de esir alan Corona Virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle, Türkiye’de 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Bir süre sonra ise 20 yaş altı genç ve çocukların da sokağa çıkmalarına yasak getirildi. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması durumunda ise cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Bugün Keşan’da tedbirli kurulan Cumartesi pazarına gitmek için ise 65 yaşın üstünde bir kadın ile 20 yaş altında bir çocuk ilgili görevliler tarafından fark edildi.

65 yaş üstü bir kadını Demirciler Caddesi’nde gören Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı çalışan sokak bekçisi, önünü keserek, önce kimlik sorgusu yaptı daha sonra ise neden sokakta olduğunu sordu. Kadından, “Pazara gidiyorum.” cevabını alan bekçi ise bunu yasak olduğunu söyleyip, engel oldu.

Yine Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde kurulan Cumartesi pazarına girmek için sırada ilerleyen 20 yaş altı genci ise zabıta ekipleri fark etti. Zabıta pazara girmek isteyen genci sıradan çıkararak polise teslim etti. Poliste 20 yaş altı erkek genci sorguya aldı ve dışarı çıkmasının yasak olduğunu anlatarak, dışarıda dolaşmasını engelledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ