Reklam
Reklam

“BOTAŞ’A ÇAĞRIMIZDIR. DOĞA İLE İNATLAŞMAYIN!”

“BOTAŞ’A ÇAĞRIMIZDIR. DOĞA İLE İNATLAŞMAYIN!”
  • 16.02.2023
Reklam

Sazlıdere ve Gökçetepe köyleri arasına BOTAŞ tarafından yapılan FSRU Limanı’na yanaşan dev gemi için tepkiler sürüyor.

Konuyla ilgili olarak bugün de Saros Gönüllüleri Dayanışması ile Keşan Kent Konseyi tarafından ortak basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Yaklaşık beş yıldır Saros Körfezi’nde Sazlıdere ve Gökçetepe köyleri arasına BOTAŞ tarafından yapılmaya çalışılan FSRU Limanı ve Kara boru hattı çalışmalarında hukuk, bilim yok sayılarak sona gelindi.

15 Şubat günü Saros Körfezi’nde bir gemi göründü. Uzun bir uğraştan sonra FSRU Limanına yanaştırıldı.

 

Hukuku ve bilimi yok sayarak çalışmalarını sürdüren BOTAŞ toplumsal acılarımızı sürekli olarak fırsata çevirdi ve 17 km kara boru hattı çalışmalarında COVİD 19 pandemisini kullandı. Pandeminin en yaygın olduğu, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı sürede binlerce ağaç kesilerek boru hattı çalışması yürütüldü.

Şimdi de ülkemizi yasa boğan ülke olarak depremin yarattığı acılar yüreklerimizi sızlatırken sessiz sedasız Gemi FSRU Limanına yanaştırıldı.

BOTAŞ’a çağrımızdır. Doğa ile inatlaşmayın!

Kahramanmaraş ile Malatya arası 220 km. Malatya’nın durumu ortada. Ganos fay hattı ile FSRU Limanının arası 7 km’dir. Lütfen!

Keşan Kent Konseyi ve Saros Gönüllülere Dayanışması olarak bu konudaki tepkimizi ortaya koymak için 18 Şubat 2023 Cumartesi günü saat 13.00’te Sazlıdere köyünde bu yaz Ağustos ayında piknik yapılan alanda FSRU Limanı ve gemi manzaralı tepede kitlesel basın açıklaması yapılacaktır.

Konuya dair sözü olan oda, dernek, sendika, siyasi parti ve sivil toplum temsilcilerine de mikrofonumuz açık olacaktır.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ