Reklam
Reklam

BU DÜĞÜNLER ANILARDA KALACAK VE YILLARCA ANLATILACAK

BU DÜĞÜNLER ANILARDA KALACAK VE YILLARCA ANLATILACAK
  • 02.07.2020
Reklam

COVİD-19 pandemisiyle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından getirilen kısıtlamalar nedeniyle yaklaşık 3 ay önce kapatılan düğün salonları, yeniden hizmet vermeye başladı.

İçişleri Bakanlığından valiliklere gönderilen ‘Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler’ genelgesinde, Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda belirlenen kurallara uygun şekilde 1 Temmuz’dan itibaren düğün salonları yeniden kapılarını açtı.

Ülke genelinde olduğu Keşan’da da düğünler dün akşamdan itibaren yapılmaya başlandı.

Edirne bölgesinde çok az sayıda gerçekleşen düğünlerden biri de 1 Temmuz 2020 Çarşamba akşamı, Keşan’da hizmet veren İlkim Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Fatma ve Ersin Ercan çiftinin çocukları Doruk ve Tuna’nın sünnet töreni de COVİD-19 tedbirleriyle yapıldı.

Maskeli baloları aratmayan düğün, belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirildi ve saat 00.00 itibarı

ile sonlandırıldı.

‘Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler’ genelgesinde yer alan kurallara uygun olarak yapılan düğünde, misafirlerin de büyük bir ölçüde tedbirlere uyduğu görüldü.

Düğüne maskeleriyle gelen misafirleri maskeli bir şekilde kapıda karşılayan sünnet annesi ve babası, konuklarla tokalaşmadı ve fotoğraf çektirmedi.

Açık havada yapılan düğüne maskeli olarak gelenlerin giriş noktasında öncelikle ateşleri ölçüldü.

Misafirler daha sonra karşıdan mesafeli olarak düğün sahipleriyle selamlaşarak takısını da kutuya bıraktı. Masaya oturan misafirlere ikramlar da kişiye özel olarak yapıldı, tabaklar ile çatal-bıçaklar poşet içerisinde servis edildi, tuzluk gibi ortak kullanım malzemeleri kaldırıldı, bol bol kolonyalı mendil ikram edildi.

10 kişilik olan ancak 6 sandalye konulan masalar arasında 2 metre mesafe bırakılırken, masalardaki sandalyeler arasında da 60 cm mesafe konulduğu görüldü. Düğün yerinin birçok noktasına da ayakla basılan el dezenfekteni konuldu.

COVİD-19 pandemisiyle mücadelenin ardından düğün yapmayı düşünen kişiler de bu düğüne gelerek, organizasyonu gözlemledi.

İlkim Organizasyon işletmecisi Hanife Akça, ‘Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler’ genelgesinde yer alan kurallara tamamen uyduklarını belirtti.

Masalardaki kişi sayısının azaltıldığını ancak organizasyon alanına masalar eklediklerini kaydeden Akça, “Masalarımızın arasında mesafeyi açtık. Masalarımızı çoğalttık. ‘Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler’e uyabilmek için servis elemanı sayısını da bir o kadar artırdık. Personelimiz maskeli olarak hizmet vermekte ve belli aralıklarla ellerini dezenfekte etmekte. Masalara uzaktan servis yapmaya dikkat ediyoruz. Kısacası hem pandemiyle mücadele ederken hem de misafirlerimizi kusursuz bir şekilde ağırlamaya gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Düğün sahipleri Fatma ve Ersin Ercan çiftini tebrik eder; Doruk ve Tuna’ya da geçmiş olsun dileriz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ