Reklam
Reklam

BU SALGINDAN GİZLEYEREK DEĞİL, GERÇEKLERİ SÖYLEYEREK KURTULABİLİRİZ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 11.08.2020

Çünkü aklıselim halk bunu istiyor… Çünkü birinin öyle birinin böyle konuşması kafaları karıştırıyor… Göz görüyor, kulak duyuyor, dil başka konuşuyor… Ama olmuyor… Gören göz, kılavuza ihtiyaç duymuyor!..

Siz hastalarımıza vebalı muamelesi yaparsanız, vatandaşımız ne yapmaz ki!.. Siz tüm dünyayı saran hastalığın ilçemizde de olduğunu açıklamazsanız vatandaş ne yapmaz ki!.. Siz doğruları konuşmadığınız, gerçekleri gizlediğiniz sürece, vatandaşımızdan nasıl tedbirli davranmasını beklersiniz ki!..

Siz ‘yok’ diyorsunuz, hastanın en yakınındaki gelip, ‘annemde çıktı Edirne’ye yolladılar’ diyor… Siz ‘yok’ diyorsunuz, hastanın alt komşusu arıyor, ‘komşumuzda çıktı, apartmanımızı karantina altına aldılar’ diye cümle aleme yayıyor!..

Bu illet salgın, tüm dünya ile birlikte ülkemizde de başından bu yana etkisini kaybetmemişken, her yeri sarmışken, Keşan’da bulunmadığının söylenmesi zaten acayip kaçıyor!.. Ahan da bizim kızancıklar bile buna inanmıyor!.. Hâl böyle iken gizlenmesine de kimse anlam veremediği gibi, çelişkiye de düşüyor, tedbirli davransam mı davranmasam mı diye ikilem yaşıyor…

Naçizane önerim; gerçekleri söyleyip, hatta kimlik ve yer bilgisi de vererek, COVİD-19 vakalarını tüm kamuoyuyla paylaşmanız ve vatandaşımızın daha dikkatli olmasını sağlamanızdır… Zaten en başından beri hastalık hakkında tatmin edici bilgi verilip, vakaların kimlik ve adres bilgileri gizlenmeseydi, belki bulaşının önüne daha önce geçilerek, bu kadar yayılması engellenebilirdi… Ama büyüklerimiz böyle uygun gördü, her yer coronalı doldu!..

Ve yazımı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ederek noktalamak istiyorum… Neden derseniz? Çünkü Sayın Helvacıoğlu, Keşan’daki COVİD-19 vakaları ile ilgili basın mensupları olarak yönelttiğimiz sorulara her zaman ‘varsa var’ dedi, ‘azaldıysa azaldı’ dedi, ‘bittiyse bitti’ dedi, ‘yeniden başladıysa yeniden başladı’ dedi ve bugün de Keşan Belediyesinde görevli zabıta görevlisinin eşinin COVİD-19 testinin pozitif çıktığını, zabıta görevlisine ise bugün test yapıldığını ve sonucunun daha belli olmadığını açıkça söyledi… Gizlemedi, kem küm etmedi, açıkça kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirdi… Yine Helvacıoğlu, pandemiyle ilgili Keşan Belediyesinde bir panik yaratacak sorun olmadığını da belirtti, çünkü zabıta görevlisinin izinli olduğunu ve teması bulunmadığını bildirdi… Hoş olsa da şu an biz bunu bilir ve tedbirimizi alırsak, kimseye de bir şey olmaz…

Gerçeklerin gizlenmemesi ve herkesin tedbirini alması dileğiyle, sağlıklı günlere hep birlikte…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ