Reklam
Reklam

BU SUNDURMAYA DA KANUN UYGULANACAK MI?

BU SUNDURMAYA DA KANUN UYGULANACAK MI?
  • 06.07.2019
Reklam

Keşan Küçük Sanayi Sitesi (KKSS)’nin, 27 Haziran 2019 tarihinde yapılan genel kurul toplantısında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından Sanayi Sitesi’ndeki dükkanlarda bulunan sundurmalara dikkat çekilmiş, cezai işlem uygulanacağını ve yıkılacağını kaydetmişti.

Helvacıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, konuyla ilgili şunlar söylemişti: “Bir blok düşünün. Ortadaki bir blok sundurmasını yapıyor, yanlarını niye kapatıyorsun. Bir sistem kurulur ama yanlarını kapatayım, önünü kapatayım, aklım sıra bir dükkan kazanayım yok böyle bir şey. İmar buna izin vermez. Bunu başkanımla beraber tespit ediyoruz ve yıkma kararı alıyoruz.

Sanayi Sitesi 400 kişinin, hazinenin olsa imar barışından yararlan. Hazine yeri değil ki. Sen 400 kişinin bahçesine sundurma yapıyorsun, komşunun ticaretini engelliyorsun. Önce 12 bin 100 lira ceza kesilecek, sonra yıkılacak, yıkım parası da yapandan alınacak. Burada beni kötü polis olarak görebilirsiniz ama ben kanunu uygulamak zorundayım. Çünkü kanuna yasaya bakın, doğru olmayan işi belediye yaparsa, ben suçluyum!”

Öte yandan, benzer yapılaşmanın Keşan merkezinde de yaşandığı gözlendi.

İnternet sitemize ulaşan bir vatandaş, kısa bir süre önce faaliyete başlayan Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir marketin de sundurmasına dikkat çekti.

Yaptığımız araştırmada ise, bu işyerinin Keşan Belediyesinden ruhsat aldıktan sonra sundurma yaptığı, daha sonra Keşan Belediyesi tarafından 35 bin TL cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Ancak ceza kesildiği halde yıkılıp yıkılmayacağı ve yıkım parasının kimden alınacağı merak konusu oldu.

Çünkü Helvacıoğlu Sanayi Sitesinde yaptığı açıklamada, sundurmalarla ilgili hem cezai işlem uygulanacağını hem de yıkılacağını belirtmişti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ