Reklam
Reklam

BUGÜN BAŞLADI, 6-7 VE 8 HAZİRAN’DA DA AÇIK KALACAK

BUGÜN BAŞLADI, 6-7 VE 8 HAZİRAN’DA DA AÇIK KALACAK
  • 05.06.2024
Reklam

‘Keşan Tarım ve Hayvancılık, Gıda, Sanayi, Otomotiv ve İş Makineleri Fuarı’nın açılışı bugün gerçekleştirildi.

Çamlıkent Taksi yanındaki alanda gerçekleştirilen alışı, saat 17.00’de saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılışa protokol üyeleri ve üreticiler katıldı.

Açış konuşmasını Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı yaptı.

ŞAPÇI: “HEP BİRLİKTE BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM”

Keşan’da bir ilki gerçekleştirmenin verdiği mutluluğu dile getiren Şapçı, “Bölgemiz ekonomisinin %50’sinden fazlası tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet göstermektedir. Ekonomimizde çok büyük paya sahip olan tarım ve hayvancılık sektörümüzün tüm paydaşları ile bir araya gelerek, çiftçilerimizin, üreticilerimizin, üyelerimizin ve kurumlarımızın talepleri doğrultusunda hayata geçen bu fuarın, sektörümüz için bir dönüm noktası olacağına ve hep birlikte büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Değerli çiftçilerimiz; sizler, bu topraklardan bereket fışkırtan, alın terinizle sofralarımızı dolduran, ülkemizin kalkınmasında büyük rol oynayan kahramanlarsınız. Bu fuar sizin fuarınızdır.” ifadelerini kullandı.

Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen de “Başta fuarın yapılmasında ilk temeli atan önceki dönem Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ediyorum. Oda ve borsa başkanlarımız ile mevcut Belediye Başkanımız da ‘bu işi yaparız’ dediler. Bize de ‘bizimle birlikte olur musunuz?’ dediler. Biz de memnuniyet ile bu oluşumun içerisinde yer aldık. Oda başkanlarımızla beraber, Kaymakamımız sayesinde bugün bir ilki gerçekleştiriyoruz. Çiftçiler adına bu fuarda emeği olan herkese tekrardan teşekkür ediyorum.” dedi.

Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz da fuarı geleneksel hale getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Keşan Belediye Başkan Vekili Rasim Ergene de duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Bu fuar, Keşan’ın yanı sıra, tüm Trakya bölgesi için büyük bir öneme sahip. Tarım, hayvancılık, gıda sanayi, otomotiv ve iş makineleri gibi stratejik sektörlerin bir araya gelmesi, bölge ekonomisinin canlanmasına ve büyümesine önemli katkılar sağlayacaktır. Fuarımız, yerel üreticilerin, sanayicilerin ve girişimcilerin en son teknoloji ve yenilikleri yakından takip edebileceği, ürünlerini tanıtabileceği ve yeni iş bağlantıları kurabileceği önemli bir platform olacaktır.”

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan da hububat hasadının başladığını ancak alım fiyatının hala açıklanmadığını dile getirerek, “Hazır burada konuşma yeri gelmişken hükümetimize ve yöneticilerimize seslenmek istiyorum. Lütfen bir an evvel üreticimizin bu taleplerini görün ve gereğini yapın. Çünkü üretici olmazsa ne bu fuarlar olur ne de bu fuarlara katılacak insanlar olur.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesildi ve fuar stantları ziyaret edildi.

Fuar, 6-7 ve 8 Haziran 2024 tarihlerinde 10.00 ile 22.00 saatleri arasında açık olacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ