Reklam
Reklam

BUGÜNÜN GASPÇILARI, YARININ HARAÇÇILARI!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 01.11.2019

Çocuklar çocukların önlerini kesiyor!.. Çocuklar çocukların üstlerini arıyor, zorla paralarını gasp ediyor!.. Çocuklar çocukları kesici aletle tehdit ediyor!.. Bunu nerede yapıyor? Keşan’da… Hangi saatlerde? Gün ışığında, güpegündüz sokak ortasında, okul çıkış saatlerinde… Öyle, kırk yılda bir de yaşanmıyor bu olay… Hemen hemen her ay bir ya da ayda 2 kez yaşanıyor bu tür vakalar… Bugün önlem alınmazsa, yarın hafta da bir ya da 2 kez yaşanacağı da aşikar!..

Şimdi soruyorum: Bu konu için ne kadar hassasiyet gösteriliyor? Sadece gelen şikayetler doğrultusunda faillerin temini için mi çalışılıyor… Eğer failler yakalanıyorsa, ne gibi yaptırım uygulanıyor? Islah yoluna mı gidiliyor yoksa ‘Bir daha yapma çocuğum!’ denilip, sırtı mı sıvazlanıyor? Yoksa suç işleyen ancak belki de işledikleri suçun büyüklüğünü bile tam kavrayamayan bu çocuklara göz dağı mı veriliyor? Yahut, kurdela kesmekten, davetlere katılmaktan vakit bulup da bir araya gelebilen ilgililer, bu konuda bir çalışma yapıp, güvenlik zafiyetinin artırılması konusunda bir çalışma planlıyor mu?

Onu bunu bilmem de, bugünün çocuk çeteleri yarının haraççıları olacağı aşikar!.. Bugün çocukların önünü kesen, paralarını zorla gasp eden, kesici aletle tehdit eden çocuklar, yarın işyeri basıp haraç toplama yoluna gidecekler!.. Veya farklı yollarla yağmalama ve gasp yolunu tercih edecekler… Bugün 3-4 kişi olanlar, yarın daha da artacaklar… Bugün 12-13 yaşlarında çocukları zapt altına alamayanlar, yarın kocaman kocaman adam olduklarında yanlarına bile yaklaşamayacaklar!..

Ve sayın ilgililer… Ebeveynler çocukları evden okula eğitim için uğurluyorlar… Yolda önleri kesilsin, cebindeki harçlıkları zorla alınsın, bu da yetmesin kesici aletle tehdit edilsin diye değil!.. Çocuklarımız evlerinden çıkıp okul yolunu tuttuğunda, akıllarında sadece eğitim olmalı; önleri kesilip, gasp edilecekleri korkusu değil!..

Eğer Keşan’ın güvenliği için personel eksiğiniz varsa bunu ilgililere iletin… ‘Yok efendim biz rahatız, güvenlikten şüphemiz yok, bu kadar personelle işi olduğu kadar kotarıyoruz!’ derseniz; çocuklarımızın güvenliği için sizi çok rahatsız ederiz!..

Saygılarımla…

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ