Reklam
Reklam

“BULGAR GELMEZSE BİTERİZ”

“BULGAR GELMEZSE BİTERİZ”
  • 04.11.2020
Reklam

Edirne esnafı Mart ayında başlayan COVİD-19 salgınıyla mücadelede yaşadığı zor günleri atlatamadı.

Kent merkezini alış verişleriyle hareketlendiren Bulgar ziyaretçilerin nefes aldırdığı esnaf için Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, “Yerel esnafa tam destek zamanı.” dedi. Can, hükümetten de kredilerde erteleme talep etti.

Bulgar ziyaretçilerin kent merkezine gelmesi esnafı sevindiriyor. Kredi kullanan esnaf hükümetten erteleme istiyor.

“BULGAR ZİYARETÇİ GELMESİN ÇÖKERİZ, BİTERİZ”

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can da esnafın pandemi sürecinde zor günler geçirdiğini Bulgar vatandaşların Edirne’ye gelip alışveriş yapmasının sevindirici olduğunu söyledi. Can, “Bulgar vatandaşlar gelmezse çökeriz biteriz.” dedi ve şunları söyledi: “Herkesin bildiği gibi son zamanlarda pandemi sürecinde esnaflarım çok zor günler geçiriyor. Bulgaristan’dan misafirlerimizin gelmesi esnafımız için çok iyi. Ayakta durmamız için bize faydaları var. Ancak son günlerde Bulgaristan kapısının kapanacağına dair söylentiler var. Kapanmasa daha iyi olur. Sayın Valimizin orada gerekli tedbirleri aldığını biliyorum. Gelen herkese maske dağıtılıyor, ateşleri ölçülüyor. Tedbirlerin arttırılıp bu şekilde devam edilmesi daha iyi olur. Yerel esnafa destek verilmesinin tam zamanı. Yerel esnaftan alışveriş yapmalıyız. Eğer Bulgar ziyaretçiler gelmezse esnaf olarak çökeriz, biteriz. Zaten şu anda yaprak kıpırdamıyor desek yeri var. Bereket Bulgarlar geliyor da ayakta durmaya çalışıyoruz. Esnaftan kredi talebi çok. Bugüne kadar hep erteledik. Ödemeler bu ay başladı.

‘HÜKÜMETİMİZDEN ERTELEME TALEP EDİYORUZ’

Esnafımız zor günler geçirdiği için bu kredileri zor öder. Hükümetimiz bir daha erteleme yaparsa çok memnun oluruz. Esnafımız için çok yararlı olur.”

(Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI/Aytunç ÖNÜR)

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ