Reklam
Reklam

BULGARİSTAN’DA CORONA VİRÜS VAKASI 6’YA YÜKSELDİ

BULGARİSTAN’DA CORONA VİRÜS VAKASI 6’YA YÜKSELDİ
  • 11.03.2020
Reklam

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, ülkedeki tespit edilen corona virüs vakası sayısının 6’ya yükseldiğini açıkladı.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, dün akşam Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin liderleriyle yaptığı görüntülü konferans görüşmesinde AB nezdinde ‘Kovid-19’ virüsüne karşı ortak önlemleri ele aldı. Görüşmeden sonra düzenlenen basın toplantısında Borisov, ülkede 2 kişi de daha corona virüs tespit edildiğini ve sayının 6’ya yükseldiğini söyledi. Başbakan Borisov, “Avrupa nüfusunun %60- 70’inin corona virüs olması bekleniyor.” dedi.

Borisov, Avrupa Konseyi liderleriyle yaptığı görüntülü konferansta, AB üyesi ülkelere corona virüse karşı önlemler ve tıbbi donatım için 25 milyar Euro sağlanılmasının kararlaştırıldığını duyurdu.

Başkent Sofya’da Çin pazarı olarak bilinen ve toptan satışların yapıldığı ‘İliyantsi’ pazarında çalışan 66 yaşında kadın ile 70 yaşındaki eşinin corona virüs testlerinde pozitif sonuç verdiği anlaşıldı. Aile, şu an ülkenin en büyük Ulusal Acil Yarım Hastanesi olan Pirogov Hastanesinin enfeksiyon bölümünde tecrit odalarına alındı.

Bulgaristan Kriz Merkezi Başkanı Tümgeneral Vetsislav Mutafçiyski, erkeğin önceki gün çok ciddi akciğer komplikasyonuyla Pirogov Hastanesine geldiğini, dün eşinin de aynı belirtilerle yatırıldığını duyurdu. Kadının sağlık durumunun çok ağır olduğu ve hastanenin şok bölümüne alındığı açıklanırken, ailenin yurt dışına çıkmadığı kaydedildi.

Bulgaristan’ın Plevne kentinde 27 yaşında ve 61 yaşında iki erkekte ve Gabrovo’da 75 yaşında bir kadın ve onun tedavi gördüğü hastanede hemşire olan bir kadında pozitif corona virüs çıkmıştı. (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ