Reklam
Reklam

BUNA KİMLER İZİN VERİYOR KİMLER GÖZ YUMUYOR!

BUNA KİMLER İZİN VERİYOR KİMLER GÖZ YUMUYOR!
  • 20.01.2021
Reklam

Atatürk Parkı’nın Cumhuriyet Meydanı tarafında kalan köşesindeki minibüs durağına yapılan büfenin arkasına inşa edilen yapının ne olduğu ve ne amaçla yapıldığı soruluyor.

Bir süre önce Keşan Belediye Meclisinin kararı ile belirlenen 10 noktaya yap-işlet-devret modeli ile yapılması planlanan durak büfelerden bazılarının plan ve amacının dışına çıktığı iddia edildi.

Cumhuriyet Meydanı’na inşa edilen ve örnek olarak gösterilen duran büfenin faaliyete geçmesi beklenirken, büfeyi kiralayan kişinin kapalı alanı büyüttüğü ve durağın arkasında büyük bir baraka yaptığı gözlendi.

İlk önce küçük bir ebat olarak ihaleye çıkan durak büfenin 3. şahsa kiralandıktan sonra büyütülmesi kafalarda soru işareti oluşturdu.

Proje dahilinde büfe olarak planlanan projelerin, meclisten geçtikten sonra adeta birer kafeteryaya veya lokantaya çevrileceği ortaya atılan iddialar arasında yer aldı.

YENİDEN İHALEYE ÇIKARILSIN

Cumhuriyet Meydanı’na yapılan durak büfenin ahşap yapı ile büyütüldüğünü dile getiren vatandaşlar, bu büfenin şimdiki haliyle ihaleye yeniden çıkarılmasını istedi.

Küçük haliyle kiralanan büfenin, büyütüldüğü şimdiki haliyle ihaleye çıkarılması halinde kiranın 3-4 katı artacağını ifade eden vatandaşlar, her konuda belediyenin parasını koruyacağı sözünü veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na ihalenin yeniden yapılmasını önerdi.

Şehrin en gözde yerlerinden biri olan Cumhuriyet Meydanı’na inşa edilen yapının hangi birimin izni ile yapıldığı ve Keşan Belediye Meclisinin aldığı karara uyulup uyulmadığı soruldu.

Konuya tepki gösteren vatandaşlar, konuyla ilgili olarak Keşan Belediyesi yetkililerinden açıklama yapmasını isterken, Cumhuriyet savcılığını da göreve davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ