Reklam
Reklam

BUNA SİZ KARAR VEREMEZSİNİZ SAYIN BAŞKAN!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 28.06.2019

Olmadı Başkan… Bir insanın yüzüne, gözünün içine baka baka ‘Git!’ denilmez… Hele bunu bir Başkan hiç demez!.. Kongre boyunca kuraldan kaideden bahsediyorsunuz, ayrı gayri olmasın diyorsunuz, birlikten söz ediyorsunuz ama bunca yıl bir kooperatife başkanlık eden, hem de üyelerinin verdiği destekle o koltukta oturan Salim Başkanı rencide edip, destek verenleri de hiçe sayıyorsunuz!.. Peki, aynı davranış eğer size sergilenseydi siz nasıl ve neler düşünürdünüz…

Öncelikle şunu belirteyim… Salim Başkan görevini iyi mi yapıyor, kötü mü yapıyor, üyeler onu istiyor mu istemiyor mu hiç mi hiç bilmiyorum… Salim başkanla oturup bir çay içmişliğim var mıdır, hiç hatırlamıyorum… Bunca yıl görevdedir, toplasan 10 kere telefonla görüştünüz mü deseniz, ‘Vallahi görüşmedik.’ derim… Bunu da bütün samimiyetimle söylüyorum, aksini ispatlayana da ‘Hodri meydan.’ derim…

Ama bugün uzaktan izlediğim toplantıda, Salim başkana olan ve yine art niyet olarak belirtmediğiniz uyarınızın karşılığını, mazlumun yanında olmam gerektiği için vermek istedim… Hem de empati kurmanız için!..

Hani yaştan, görev süresinden, heyecandan bahsettiniz ya ondan…

Siz Sayın Mustafa Helvacıoğlu 56 yaşındasınız, Sayın Salim Şevik 58 yaşında… Siz Sayın Helvacıoğlu 2005 yılında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevine getirildiniz, 2018 yılına kadar yani 13 yıl devam ettiniz, ancak son dönemde gençlerin önünü açmaktan ziyade biraz mecbur kaldınız ve grubunuzun karşısına da rakip çıktı, kenara çekildiniz… Ve yine 2019’da başka bir koltuğa yani Keşan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdunuz… Hâlâ içinizde heyecan var, hâlâ içinizde çalışma şevki var, hâlâ görev aşkıyla yanıp tutuşuyorsunuz!..

Şevik de 2006 yılında bu göreve seçildi, halen devam ediyor ve 2021 yılının 6 ayına kadar da görev süresi var… Ve girdiği seçimlerin hiçbirinde karşısına rakip dahi çıkmadı… Eğer o koltuktan inmek isterse iner, devam etmek isterse de buna Keşan Küçük Sanayi Sitesinin mevcut 417 esnaf üyesi karar verir… O kooperatifin üyesi olmayan ne siz ne de ben ne de bir başkası bırakın yorum yapmayı, aklımızın ucundan geçirmeye bile hakkımız yok!..

 

Diyeceğim şu ki; çok heyecanlısınız!.. Heyecanınızı anlıyorum ama lütfen sadece Keşan Belediyesini ilgilendiren konulara odaklanın… Bir başka kurum ya da kuruluş hakkında yorum dahi yapmayın… Hele bunu uluorta hiç dillendirmeyin!.. Hele hele insanların gözünün içine baka baka hiç söylemeyin!.. Birlikten bahsederken, taraf olmayın!.. Empati kurun Sayın Başkanım empati kurun!.. Koltuklar tatlıdır, ağız bırakacağını söyler ama g.t kalkmak istemez!.. Kimin içinde ne kadar heyecan var, derecesi kaç bunu da kimse bilmez!.. Hele hele aradaki 2 yaş hiç fark etmez!..

Anlayacağınız; ikiniz de akran, ikinizin altındaki koltuk da aynı boydan!..

Saygılar benden size, bundan böyle bir kelam ederken empati kurmanız dileğiyle…

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Tevfik Kavaklı dedi ki:

    Demokrasi ve laik bir ülkede yaşadığını unutmuş çok çabuk ali kıran baş kesen olmuş. Bu hakkı nereden geliyor. Siyasetten gelmediği için haddini bilecek.

YORUM YAZ