Reklam
Reklam

BUNU KOMŞULARI YAPMIŞ…

BUNU KOMŞULARI YAPMIŞ…
  • 31.07.2019
Reklam

Keşan’a bağlı Yukarı Zaferiye Mahallesi Lale Sokak’ta oturan, ev kadını 50 yaşındaki Özen Özkaya, sokak hayvanları için su ve mama doldurarak, sokağa koyduğu kapların içinin bazı komşuları tarafından boşaltılarak, beton molozuyla doldurulduğunu söyledi.

Evinde kedi besleyen ve artan hava sıcaklığıyla birlikte sokak hayvanları için kapısının önüne kaplarda su ve mama koyduğunu belirten Özkaya, “Bu mahallede birkaç kişi, sokak hayvanlarını istemiyor. Hayvanlara bir kap su, bir kap mama veremiyoruz. Verdiğimde hakarete uğruyorum. En sonunda pencerenin içine su koydum. Kapının önüne koyduğum su ve mamalar için ‘Burada olmaz.’ diyorlar. Kaplara, önümde tekme atıyor, ‘Olmaz.’ diyor. Sebebini sorduğumda, ‘Ben kedi sevmem.’ diyor. Eğer kediye, köpeğe bakmak yasaksa ben özür dilerim. Gizli saklı su ve mama veriyoruz. Bu komşuya zarar veriyorsa ben özür dilerim.” diye konuştu.


Özen Özkaya, komşuları olduğu için polise şikayette bulunmadığını ancak, sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olunması gerektiğini vurguladı. (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ