Reklam
Reklam

BURHAN ÇELİK: “MİLLİ DUYGULAR PARADAN ÇOK DAHA ÖNEMLİDİR”

BURHAN ÇELİK: “MİLLİ DUYGULAR PARADAN ÇOK DAHA ÖNEMLİDİR”
  • 26.06.2020
Reklam

2013 yılında Suriye’den Kaçış adlı sinema filmi ile setlere adımını atan Burhan Çelik, normalleşme sürecinde kendisine gelen senaryoları incelemeye başladığını ve kısa bir süre içinde yeni bir proje ile setlerde olacağını ifade etti.

Keşan’da yaşayan Keşan’ın önde gelen iş adamlarından, geçmiş dönem Muay Thai Boksu (Tayland Boksu) Edirne İl Temsilciliği yapan, profesyonel sporcu ve hocası olan, sinema oyunculuğu yapan, son günlerde dizi ve arkadaşı olan dizi ve sinema oyuncusu Çağla Şimşek ile bir film projesi doğrultusunda ismi sıkça anılmaya başlayan Burhan Çelik, 24 Haziran 2020 Çarşamba günü akşamı Keşanlı basın mensupları ile bir yemekli basın toplantısında buluşarak, son günlerde magazinde yer alan haberler ve yeni projesi ile ilgili açıklamada bulundu.

“HER FİLMDE VE KATILDIĞIM HER TELEVİZYON PROGRAMINDA KEŞAN, SAROS KÖRFEZİ VE BÖLGEMİZDEN BAHSETTİM”

Çelik, “Keşan’da iş yapıyorum aynı zamanda oynadığım her filmde veya konuk olduğum her televizyon filminde Keşan’dan, Edirne’den ve Enez’den bahsediyorum. Keşan’ın tanıtımına her zaman önem veriyorum. Bizim tavsiyelerimiz doğrultusunda bölgemize gelen bir çok insan çeşiştli yatırımlar yaptı. Saros Körfezimizi de her zaman anlatıyoruz. Bir bölge için habercilik ve sinema sektörü ile bölgeyi en iyi şekilde tanıtabilirsiniz. Bizim de böyle bir imkanımız olduğu için pandemi sürecinde bütün sektörler durakladı. Vizyona girecek olan filmlerde vardı. Bunların hepsi durdu. Pandemi sürecinden normalleşme sürecine geçince  film sektöründe de bir hareket başladı.” dedi.

“SURİYE’DE 33 ASKERİMİZİN ŞEHİT EDİLDİĞİ OLAYLA İLGİLİ FİLMDE TÜK BİNBAŞI’YI CANLANDIRACAĞIM”

Burhan Çelik, Suriye’de 33 askerimizin şehit edilmesi olayı ile ilgili bir film çekileceğini ve burada bir Türk binbaşı rolünde oynayacağını belirterek, bu filmin çekimlerine muhtemelen Eylül ayında başlanacağını söyledi.

“SENARYOYU OKUDUM TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU, MİLLİ DUYGULAR PARADAN ÖNEMLİDİR”

Çelik, “Bu filmin senaryosunu okuduğumda tüylerim diken diken oldu. Bu filmle ilgili para pul konuşmadan, rolü kabul ettim. Bazı duygular paradan çok daha önemlidir.” şeklinde konuştu.

“ÇAĞLA ŞİMŞEK İLE AYNI PROJEDE YER ALMAK EN BÜYÜK TEMENNİM”

Geçen Pazar günü İstanbul’a gittiğini ve orada dizi oyuncusu ve ‘Küçük Gelin’ dizisinde başrol oynayan Çağla Şimşek ile bir yapımcının film teklifi ile ilgili bir  görüşme gerçekleştirdiğini belirten Burhan Çelik, “Bu arada magazin basınını bir anda karşımızda bulduk. Burada bize ‘Çağla hanım ile aynı projede yer alacak mısınız?’ sorusunu sordular. Ben de ‘Eğer ileride bize bir sinema projesi sunulursa, Çağla Şimşek’le rol arkadaşı olmayı isterim.’ dedim.
Çağla Şimşek de  ‘Burhan Bey çok başarılı bir oyuncu, ileride aynı projede olmaktan ben de çok keyif alırım.’ diyerek, sözlerime destek oldu. Kendisi ile bir poroje de beraber olmaktan büyük onur duyarım.”
dedi.

BURHAN ÇELİK’İN OYNADIĞI SİNEMA FİLMLERİ ŞÖYLE:

Suriye’den Kaçış (Başrol 2013)

Gizemli Köş (Başrol-2015)

Zoka (Başrol-2016)

Zifiri Azap (Başrol- 2018)

O İş Ben de (2019)

Hemen Döneriz (2019)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ