Reklam
Reklam

‘ÇANAKKALE DESTANI’ ADLI ORATORYO BÜYÜK ALKIŞ ALDI

‘ÇANAKKALE DESTANI’ ADLI ORATORYO BÜYÜK ALKIŞ ALDI
  • 18.03.2022
Reklam

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümü ve Şehitler Günü Anma programı, ülke genelinde olduğu gibi bugün Keşan’da da gerçekleştirildi.

Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te yapılan ve saat 09.00’da başlayan törene; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edine Milletvekili Fatma Aksal, Garnizon Komutanı Tuğg. Mustafa Özay, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Ferhat Dönmez, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, askeri erkan, muhtarlar, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği çelenklerinin şehitlik anıtına sunulmasından sonra saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı okunmasıyla sürdü.

Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise P. Yzb. Mehmet İlhan yaptı. Konuşmadan sonra şehitler ve hayatını kaybeden gaziler için dua okundu.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın Şehitlik Defteri’ni imzalamasının ardından tören, şehitlik mezarlarına karanfil bırakılması ve ardından katılımcılara buğday çorbası ikram edilmesiyle sona erdi.

SELİM SESLER TİYATRO VE KONFERANS SALONU’NDAKİ PROGRAM…

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümü ve Şehitler Günü anma programı, Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda devam etti.

Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program, saat 10.00’da, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Başar Şen’in sunumunda gerçekleşen programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Eda Perem yaptı.

‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan eserlerin okunmasıyla devam eden program, yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesiyle sürdü.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin isimleri şöyle:

İlkokullar arası resim yarışması…

1- Abdül Şavur İlkokulu öğrencisi İlke Arya Kunduracı

2- Özel Aden İlkokulu öğrencisi Asel Ekmen

3- Raşit Efendi İlkokulu öğrencisi Rüya Aday.

Ortaokullar arası şiir yarışması…

1- Ali Kale ve Kardeşleri Ortaokulu öğrencisi Nisa Gül

2- Yekta Baydar Ortaokulu öğrencisi Derin Lal Bozkurt

3- Süleyman Paşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Emirhan Özkan.

Liseler arası kompozisyon yarışması…

1- Keşan Lisesi öğrencisi Yağmur Kavalak

2- Keşan Fen Lisesi öğrencisi Rümeysa Kır

3- Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Ezgi Karaca.

Program, ‘Çanakkale Destanı’ adlı oratoryonun sahnelenmesiyle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ