Reklam
Reklam

CEBECİ: “POLİSE ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”

CEBECİ: “POLİSE ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”
  • 26.03.2024
Reklam

KE-HAYKO (Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği)’ne ait Canevi barınağı önüne bırakılan 4 çuval içerisinde havasızlıktan boğulmak üzere olan 14 yavru köpek bulundu.

Barınağa gelen bir hayvansever, bazıları yırtılarak açılmış bazılarının da ağızları iple bağlanmış olan çuvalları fark etti. Çuvalın ipini çözen hayvansever içerisinde havasızlıktan boğulmak üzere olan yavru köpekler olduğunu gördü.

Haber verilmesi üzerine çuvalların bulunduğu yere barınak görevlisi geldi ve köpeklere müdahalede bulundu.

Mama ile su verilen ve durumları iyi olan yavru köpekler, barınakta bakıma alındı.

İhbar üzerine polis çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alarak, köpekleri çuvalla barınak önüne bırakan kişi veya kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için çalışma başlattı.

CEBECİ: “POLİSE ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”

Duruma tepki gösteren KE-HAYKO Başkanı Sevinç Cebeci, “Oraya gelen bir hayvansever durumu fark ediyor. Biz buna çok üzülüyoruz. Bizim orada bir görevli arkadaşımız var. Hatta kapıda telefon numaramız var. Ramazan gibi mübarek bir ayda yavru köpeklerin çuvallara doldurulup oraya atılması doğru mu? Ne zaman atıldıkları da belli değil. Belki gece soğukta kaldılar, belki de üzerlerine yağmur yağdı. Biz bunları kınıyoruz, üzülüyoruz. Hiçbir zaman ‘bu yavruları kabul etmiyoruz’ demedik ki. Bizi arayabilirler. Çuval içerisinde olmaz. Ağzı bağlanarak atılmaz. Hayvanlara psikolojik bir baskı yapıyorsunuz. O hayvanlara yazık günah değil mi? Çuvaldan çıkarttığımızda hayvanların gözlerinin korkudan kocaman olduğunu gördük. Aç, susuz perişan olmuşlar. Ne zaman atıldıkları belli değil. Şu an da durumları iyi, sahiplendirilmeyi bekliyorlar. Polise şikayetçi olacağız. Yapanlar kimse bulunsun, cezasını alsın. Biz böyle çuvallar içerisinde köpeklerin barınak önüne atılmasına taraf değiliz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ