Reklam
Reklam

CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI NERMİN ARHATIR OLDU

CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI NERMİN ARHATIR OLDU
  • 27.02.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan Kadın Kolları Başkanlığı’nın genel kurul toplantısı, bugün gerçekleştirildi.

Parti lokalinde yapılan genel kurula; Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Edirne Kadın Kolları Başkanı ve İl Genel Meclisi üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Keşan Şubesi Başkanı Av. Nilüfer Erk Oğuz, Keşan Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik ile  kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı.

Saat 13.30 sıralarında, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda divan başkanlığına Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, katip üyeliklere de Ürfet Ürkmez ve Nedime Pangal seçildi.

RECEP PEKCAN

Bu sırada konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, şunları ifade etti: “Partiyi hareketli ve canlı görmek mutluluk verici bir durum. İş kazası olarak kaybettiğimiz belediyeyi geriye alana ve bir tane fazla milletvekili çıkarana kadar, partimizi iktidara getirene kadar, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu başkan yapana kadar kol kola girip mücadele edeceğiz. Partinin etkinliğinde, mahalle çalışmalarında aynı kalabalığı görmek istiyorum. Herkese hayırlı olmasını diliyorum.”

ÇİĞDEM GEGEOĞLU…

Çiğdem Gegeoğlu da siyasetin içerisinde kadın mutlaka olması gerektiğini ifade ederek, “Çünkü biz kadınlar, gelecek nesilleri yetiştiriyoruz. Keşan’da yeniden geri almamız gereken bir belediye var. Kırgınlık ve dargınlıklarımızı bir kenara bırakıp, yol almaya ihtiyacımız var. Kadınlar birlikteliği gösterirse, beylerde sizlere uyum sağlayacaktır.” diye konuştu.

Çiğdem Gegeoğlu’nun konuşmasının ardından Kadın Kolları Başkanı Nasip Çakır söz aldı.

NASİP ÇAKIR…

CHP Edirne Milletvekili rahmetli Erdin Bircan’ı anarak sözlerine başlayan CHP Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nasip Çakır, şöyle konuştu: “Bugün itibarıyla görevimin sonuna geldim. Ekip arkadaşlarımızın ve sizlerin desteğiyle, güzel işler yaptık. Kadın elinin değdi her şeyin sonunda başarının geldiği bir gerçektir. Kadının toplum içerisinde yeri ve önemi küçümsenemeyecek kadar büyüktür. Sağlıklı bir neslin yetişmesinde en önemli kişidir. Kadının siyasette olması başarıyı da getireceğine inanıyorum. 1974 yılından bu yana üyesi olduğum partime hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. Makamlar kalıcı, bireyler geçicidir. Görevimizi devretmenin zamanı gelmiştir. Göreve yeni seçilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarı diliyorum.”

Konuşmaların ardından yönetim kurulu çalışma raporu okundu ve oy birliği ile ibra edildi.

Genel kurulda son olarak seçime geçildi ve Kadın Kolları Başkanlığı için Gülşen Aras ve Nermin Arhatır’ın listeleri yarıştı.

Adaylar, seçim öncesi yönetim kurulunu tanıttı ve kısa birer konuşma yaptı.

Genel kurula katılan tüm kadınlara ve misafirlere teşekkür eden kırmızı listenin başkan adayı Gülşen Aras, seçimde bir demokrasi şöleni yaşanmasını temenni ederek, hayırlı olması dileğinde bulundu.

Aras’ın ardından mor listesinde yer alan isimleri tanıtan Nermin Arhatır da Partimizin ilkelerinden asla taviz vermeden inançlarımız doğrultusunda kadınlarımıza ve gençlerimize de aynı heyecanı vererek, fark yaratıp ezber bozacağımızı düşünüyorum. Biz kadınlar Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partinin adayı olarak yola çıkıyoruz. Eğer ekibim ile beraber göreve gelirsek, ilk amacımız partimizdeki tüm kırgınlıklara ve küskünlüklere son vererek barış sağlamak olacaktır. Seçimimiz hayırlı olsun.” dedi.

706 kadın üyeden 339’unun oy kullandığı seçimde, Nermin Artahır’ın listesi 226 oy alarak seçimi kazanırken, Gülşen Aras’ın listesi ise 110 oyda kaldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı.

Nermin Arhatır başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu ile il delegeleri şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu: Nermin Arhatır, Şengül Ayhandan, Arzu Çantaş, Özlem Çetinkaya, Hayriye Ertoguş, Fatima Gemici, Neval Karaatlı, Behiye Ayfer Öztürk, Funda Yıldırım, Nihal Yücetürk.

İl Delegeleri: Nermin Arhatır, Nilgün Bağcıoğlu, Şenay Bayır, Türkan Bayram, Ayşe Berber, Behiye Bilgin, Gözde Büyükyatıkçı, Arzu Çantaş, Mübeccel Çıkıkçı, Şahsine Devecioğlu, Nesibe Dinçman, Cevahire Düzgün, Fatma Nuray Ekşi, Tülay Ergin, Fisun Eriş, Hayriye Ertoguş, Emine Gegeoğlu, Lütfiye Gemici, Fatima Gemici, Serpil Gezer, Emine Gümüş, Aysena Gündoğan, Gerçek Gürel, Gizem Kadem, Deniz Kalfa Günay, Özlem Kanışkan, Bedriye Kara, Neval Karaatlı, Sevilay Kenar, Necla Kılavuz, Ayşe Marangoz, Hatice Nurat, Fatma Öz, Ayşe Özcan, Dilek Özden, Lale Özdilek, Hesna Ezgi Özgül, Şeyda Öztürk, Bahire Ayfer Öztürk, Hayriye Pekişçi, Aysel Sandıkçı, Zatiye Sert, Elif Şeker, Birsen Taymaz, Muhtereme Topal, Hülya Uprak, Hatice Yalçınkaya, Müjgan Yavuz, Nazife Yergök, Funda Yıldırım, Özgür Heves Yıldız, Nihal Yücetürk.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ