Reklam
Reklam

CHP KEŞAN İLÇE BAŞKANLIĞI: “HERKES İÇİN ADALET”

CHP KEŞAN İLÇE BAŞKANLIĞI: “HERKES İÇİN ADALET”
  • 20.02.2020
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanlığı, 20 Şubat Dünya Sosyal Adalet Günü kapsamında, “Herkes için adalet” başlığı altında yaptığı açıklamada; adaletin sadece kanunlarla sağlanan ve yargı anlamına gelen bir kavram olmadığını belirtti.

Adaletin; ekonomiden fırsat eşitliğine, eğitimden sağlığa varıncaya kadar her konuda sağlanması gereken bir üst kavram olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Bu üst kavramın en önemli ayaklarından biri sosyal adaleti sağlamak olarak ortaya çıkmaktadır. Sosyal adalet toplumu oluşturan bireylerin tamamının eşitliği ve dengesi üzerine kurulur. Sosyal adaletin sağlandığı bir toplulukta ayrışma, kutuplaşma ve karmaşa oluşmaz, dayanışma ve birliktelik esas olur.” denildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: Birleşmiş Milletler, 20 Şubat ile sosyal adaletsizliğe dünya kamuoyunun ilgisini arttırmak ve ülkelerin eğitim, sağlık gibi konularda daha fazla bütçe oluşturmalarını desteklemek amacıyla böyle bir karar almıştır.

 Fakirliğin ve fakirliğe neden olan işsizlik, gelir dağılımındaki adaletsizlik gibi konularda çözüm arayışlarının öne çıkacağı 20 Şubat tarihinde, ‘Herkes için adalet’ anlayışı vardır.

Ülkemizdeki gelir düzeyindeki adaletsizlik, işsizlik, eğitim ve sağlık konularında biz de ‘HERKES İÇİN ADALET’, diyoruz ve HERKES İÇİN ADALET İSTİYORUZ.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ