Reklam
Reklam

CHP MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “ZAMPİYON AKP”

CHP MİLLETVEKİLİ GAYTANCIOĞLU: “ZAMPİYON AKP”
  • 11.03.2022
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında; AK Parti’nin çay simit hesabına değinerek, “Emeklinin çay simit alması artık hayal oldu.” dedi.

Geçtiğimiz hafta Edirne’de Disk Emekli Sen’e bağlı emeklilerin yaptığı çay simit eylemini hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “20 yıl önce çay simit edebiyatıyla iktidara gelenler vatandaşı çay simit alamaz hale getirdi. AKP Genel Başkanı şu sıralar çay simit edebiyatı yapamıyor ama ‘uçuyoruz, kaçıyoruz, dünya bizi kıskanıyor’ gibi hayal ürünü sözler söylemeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.

“Vatandaşın çay simit keyfini de aldınız. Simitte susam ithal, un ithal, çay kaçak. Böyle olunca ortada ne çay kalır ne simit ne keyif.” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zampiyon AKP’den, buğdayı susamı ithal etmek için yılda kaç lira verdiğimizi, ülkeye ne kadar kaçak çay girdiğini ballandıra ballandıra anlatmasını bekliyoruz.

Halkımıza sözümüz, AKP tarihin çöplüğünde yerini aldığı gün, buğday gibi susam gibi, ülkemizde yetişen her ürünü çiftçimizi destekleyerek ülkemizde yetiştirecek, Genel Başkanımızın söylediği gibi kaçak çayları da Rize meydanında yakacağız.” 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ