Reklam
Reklam

CİHAN ŞAHİN: “PARKI YENİDEN YARATTIK”

CİHAN ŞAHİN: “PARKI YENİDEN YARATTIK”
  • 07.08.2020
Reklam

Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmet veren Üçgen Park, mahallenin memnuniyetini yeniden kazanmayı başardı.

Kurulduğu günden beri olumsuzluklarla gündeme gelen park, bakımsızlığı ve güvensizliği nedeniyle mahalle halkı başta olmak üzere Keşan kamuoyunda tepkilere neden oluyordu.

Mahalleli tarafından istenmeyen yer haline gelen ve adeta atıl durumda kalan Üçgen Park, yeni işletmecisiyle birlikte yediden yetmişe mahalle sakinlerinin uğrak noktası haline geldi.

Kafeteryasının yanı sıra büyük çocuk parkı, halı sahası ve spor alanındaki kondisyon aletleriyle birlikte canlılık kazanan park, günün her saatinde farklı faaliyetlere imkan tanıyor.

Parkı yaklaşık 1,5 ay önce devraldıklarını belirten yeni işletmeci Cihan Şahin, çöplüğü andıran parkta ilk önce temizlik yaptıklarını belirtti.

“PARKIN ASIL SAHİBİ HALKTIR, MAHALLENİN ÇOCUKLARIDIR”

Masa ve sandalyelerini yenileyerek, oyun parkındaki arızaları gidererek, halı sahanın tellerini boyayarak ve yeşil alanlarda ekim-dikim çalışması yaparak parkı yeniden yarattıklarının altını çizen Şahin, “Bu dönemde bizlere destek olan başta mahalledeki komşularımıza teşekkür ediyoruz. Parkta temizlik yaptıkça ve yenilendikçe bizlere moral verdiler. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ederiz. Park için ne istediysek, ertesi gün yerine getirildi. Bu park bizim değil; biz gelip geçici işletmecileriz. Parkın asıl sahibi halktır, mahallenin çocuklarıdır. Onlar sahip çıkarsa ve parkını korursa, burada yıllar boyunca nefes alırlar.” dedi.

“SABAH SPORU YAPAN HANIMLARIN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Parkın, kaybolan güvenini yeniden kazandırdıklarına dikkat çeken Cihan Şahin, “İnsanlar bize güveniyor ve arkalarına bakmadan çocuklarını bırakıp evlerine gidebiliyor. Sabah sporu yapan hanımların sayısı her geçen gün artıyor. Kadınlar özel günlerde buraya geliyor. Doğum günü, söz, nişan gibi cemiyetlerde de park aktif olmaya başladı. Buradaki en büyük özellik, her alanın bağımsız olmasıdır. Yani bu akşam parkın ortasında bir cemiyet bile yapılsa, çocuklar kendilerine ait parkta rahatlıkla oynayabiliyor, isteyenler kafeterya da oturabiliyor. Tüm halkımızı parkımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ