Reklam
Reklam

“ÇOCUKLARIMIZ ÖLMEDEN GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASINI İSTİYORUM”

“ÇOCUKLARIMIZ ÖLMEDEN GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASINI İSTİYORUM”
  • 25.02.2023
Reklam

Cumhuriyet Ortaokulu’nun bazı velileri, okul binası için depreme dayanıklılık testi yapıldığını belirterek, sonuçlarının açıklanmasını istedi.

Yaşanan deprem felaketinin ardından okulların depreme ne kadar dayanıklı olduğu konusu yeniden gündeme geldi.

Çocukları Keşan’daki Cumhuriyet Ortaokulu’na giden bazı veliler, dün okul çıkışında, bu konudaki endişelerini dile getirdi.

Veliler Keşan’ın en eski okulları arasında gösterilen Cumhuriyet Ortaokulu’nun, binanın, kendilerine güven vermediğini vurguladı.

“RÜZGARDA BİLE BİNA CAMLARININ TİTREDİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

Cumhuriyet Ortaokulu binasının depreme dayanıklı olup olmadığını bilmediklerini dile getiren veliler, “Ancak bu hiç kimse tarafından bilinmiyor. Okul binasının depreme dayanıklılık testi için ise 30 Ocak 2023 tarihinde örnek alındı. Ancak sonuçlar bize söylenmiyor. Biz de veliler olarak 1968 yılında yapılan bu binanın depreme dayanıklı olduğunu düşünmüyoruz. Rüzgârda bile bina camlarının titrediğini görüyoruz.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ÖLMEDEN GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASINI İSTİYORUM”

Çocuklarını okula gönderirken endişe duyduğunu ifade eden veliler, “Burada okuyan çocuklarımızın hayatından endişeliyiz. Çocuğum görme engelli. Deprem olduğunda hiçbir şekilde çıkamaz. Biz bu işleri kadere mi bırakalım? Çocuklarımız ölmeden gerekli tedbirlerin alınmasını istiyorum.” diye konuştu.

“KİMSE BU OKULA EL UZATMIYOR”

Okuldan alınan numunelerin sonuçlarını öğrenmek için defalarca Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ile görüşmeler yaptıklarını belirten veliler, “Sonuçları velilere vermediklerini söylüyorlar. Şuandaki binanın tadilat edildikten sonra yıkılmayacağı söyleniyor ama alınan numunelerin sonuçlarını öğrenemiyoruz. Bu çocuklar bizim. Çocuklarımız öldükten sonra mı sahip çıkacağız? Kimse bu okula el uzatmıyor. Tüm hayırlar başka okullara yapılıyor.” dedi.

Veliler, okul alanı içerisinde bulunan bir başka binanın ise ‘Yığma bina’ olduğunu ve yıkılma tehlikesi bulunduğu için boşaltılarak, öğrencilerin şuanki mevcut binaya taşındığını söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ