Reklam
Reklam

CORONA VİRÜSTEN ÖLMEYENLER AÇLIKTAN ÖLECEK!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 26.03.2020

Keşan halkı sizden bir açıklama bekliyor… Garip gureba aş bekliyor… Biçare insanlar umut bekliyor…

Fabrikatörlerle bir araya geliyorsunuz, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geliyorsunuz, iş adamları vs. bir araya geliyorsunuz… İdari personelle bir araya geliyorsunuz… Peki bizimle ne zaman bir araya geleceksiniz?! Ne zaman basınla karşılıklı oturacak ve sorularımızı cevaplayacaksınız? Ne zaman basın yoluyla halkı bilgilendireceksiniz?

28 Şubat’ta İranlı bir vatandaşın Keşan Devlet Hastanesinde görülmesiyle birlikte Keşan’da corona virüsü paniği olmuş ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu basını toplayarak ‘Keşan’da corona virüsü yok’ diye açıklama yaparak, kamuoyunu bilgilendirmişti… Ki bu görev Sayın Helvacıolğlu’nun değil, sizin görevinizdi!.. Sesimizi çıkarmadık, yuttuk, yutkunduk!.. O günden bu güne tüm Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınıyla ilgili Keşan’ımızda da tedbirler konusunda basın bilgilendirildi, kamuoyuna bilgi aktarıldı ancak sizden ‘Tık!’ yok… Bugün ise Keşan’da 10’a yakın corona virüslü vaka bulunduğu iddiaları dolaşıyor fısıltı gazetesinde!.. Vatandaş akşamdan beri telefonları kopardı ‘Doğru mu?’ diye… Ne yapalım şimdi… Dedikodular ya da gerçekler ayyuka çıktıktan sonra yine Belediye Başkanımız mı açıklama yapacak bize!.. Ya da siz Keşan’ın mülkü amiri olarak halkımızı bilgilendirme sorumluluğunu üstlenecek misiniz bu defa!..

Yine garip gureba halimiz ne olacak diye kara kara düşünüyor, nasıl bir yol izleyeceğini dahi bilmiyor… Çoluk çocuğu aç evde bir yudum ekmek sıcak çorba bekliyor… Keşan’da gündelikle çalışan, günlük kazançla evine ekmek götüren insanlarımız perişan… Tok açın halinden anlamıyor, ‘Yapacağız’ diyor… İnsanlar kapı kapı bir yudum ekmek aş dileniyor… Sokağa çıkmayın diyoruz, demeye de devam edeceğiz… Ama buna karşılık ‘Evde yorganları mı yiyeceğiz!’ diyen insanlara ne cevap vereceğiz!.. Büyük bir çoğunluğun maaşı var, kenarda birikmişi var ama azımsanmayacak bir çoğunlukta aç!.. Günlük yevmiyelerle evine ekmek götüren insanlar… Bunlar corona virüsten ölmese bile daha fazla beklerseniz açlıktan ölecek!..

Sayın Kaymakamım… Basını alın karşınıza, açıklama yapın, halkı bilgilendirin ve sorularımıza cevap verin… Biz basın mensupları olarak önce halkın yanındayız, önce garip gurebanın yanındayız, önce biçarenin derdine koşarız… ‘Evde kalın, sağlığınız için dışarı çıkmayın’ deriz, diyeceğiz de ama ‘Evde oturup açlıktan ölmeyi bekleyin!’ diyemeyiz!.. Saygılarımla…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ