Reklam
Reklam

CORONA VİRÜSÜ ŞARKISI BELEDİYE ARAÇLARINDAN HALKA DİNLETİLDİ

CORONA VİRÜSÜ ŞARKISI BELEDİYE ARAÇLARINDAN HALKA DİNLETİLDİ
  • 05.04.2020
Reklam

Keşan’da müzisyenler, corona virüsü salgını nedeniyle evden çıkamayanlar için moral şarkısı hazırladı. Şarkı, sokaklarda gezen belediye araçlarının hoparlöründen evinde kalan vatandaşlara dinletildi.
Keşan’da Romanlardan oluşan Çalgıcı Mektebi Grubu, Keşan Belediyesinin organizasyonunda ‘Evreşe yolları dar’ adlı türkünün sözlerini değiştirerek corona virüsü salgını nedeniyle evden çıkamayanlar için moral şarkısı hazırladı. Şarkıya klipte çekilerek belediyenin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Klipte şehirde alınan tedbirler, müzisyenlerin enstrümanlarıyla şarkıyı çalması ve evden çıkmayanların çektiği kısa görüntülere yer verildi. Belediyenin hoparlörlü aracı da gün boyu cadde ve sokaklarda gezerek hazırlanan moral şarkısını vatandaşlara dinletti. Şarkıyı duyanlar da pencerelere çıkıp, el çırparak eşlik etti.


‘FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN YAPTIK’
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, corona virüsü salgını nedeniyle halkın moralini yüksek tutmak amacıyla bu şarkının hazırlandığını belirterek, “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu mesajlar salgınla mücadelede çok önemli. Çalgıcı grubumuz da evde kalanlara destek amacıyla bu şarkıyı seslendirdi ve bizde şarkıya klip yaptık. Bu çalışmayı farkındalık oluşturmak için yaptık. Hoparlörleri olan aracımız mahallelerde geziyor, vatandaşları evde kalmaları için uyarıyor ve şarkımızı dinletiyor. Çağrımızı yineliyoruz, Evde Kal Keşan.” dedi.

ŞARKININ SÖZLERİ İSE ŞÖYLE

Corona virüs geldi bize korku getirdi
Hiç korkma Keşan’ım,
Haydi Keşan evde kal
Keşan’ım evinde kal
Devletine güven, belediyene güven
Hiç korkma Keşan bitecek bu düzen
Haydi Keşan evde kal
Keşan’ım evinde kal

Sıklıkla elini 20 saniye yıka
Hiç korkma Keşan’ım, corona kalmaz orada
Haydi Keşan evde kal
Keşan’ım evinde kal

Devletin için milletin için
Sevdiğin için ailen için
Haydi Keşan evde kal
Keşan’ım evinde kal

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ