Reklam
Reklam

CORONADAN GİTMEYENLERİ DE GAZCILAR GÖTÜRECEK!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 01.05.2020

Devlet para dağıtıyor, GAZDAŞ da fatura!.. Hem öyle böyle değil, aynı ay içinde iki defa!.. 24 gün arayla!.. GAZDAŞ GAZDAŞ olalı, böyle bir uygulama yapmadı daha… Corona gözlerini fazla korkutmuş olmalı ki, Nisan ayında iki tane fatura birden yolladı vatandaşa!.. Birini başında kesti, diğerini de sonuna yetiştirdi!.. Belli ki coronadan korktu, vatandaşa körükle soktu!.. Bu gidişle coronadan gitmeyen vatandaşları GAZDAŞ, faturadan göndermeye niyetlendi!.. Ha bu arada Keşan Belediyesi de, su faturalarında yürekleri hoplattı!.. Sistemde nasıl bir karışıklık yaşandıysa, abonelere öyle uçuk meblağlı fatura mesajları gönderdi ki, hayret vericiydi!.. Belli ki sistemi oruç tuttu(!), bereket hata çabuk fark edildi de normali yollandı… Ancak hızlı hareket edilmeseydi eğer, coronadan gitmeyen vatandaş da kalp krizinden gidecekti!..

Köşe yazımın içinde de göreceğiniz üzere, hem GAZDAŞ faturaları hem de Keşan Belediyesinin su abonelerine yolladığı mesaj tescilli!.. Su faturasında düzeltmeye gidildiği için onu bir kenara koyalım ancak GAZDAŞ’ın kestiği bu faturalar neyin nesi… Corona salgını öncesi ayda bir kez kesilen faturalar, devlet büyüklerimizin ‘Ödenmese de kesilmeyecek, ertelenecek, taksitlenmeye gidecek’ çağrılarına karşın faturalar, aynı ay içinde iki kez (24 gün arayla) kesilmeye başlandı… Devlet vatandaşa moral verirken, ilgili kurumlar vatandaşın moralinin içine etti!..
Evet sayın GAZDAŞ yetkilileri… Nerden icap etti de, aynı ay içinde iki kez fatura kesilmesi gerekti… Gazını kapatan hatta hiç kullanılmayan evlerin abonelerine bir önceki yılın ortalamaları alınarak kol gibi faturalar gönderildi, kimi abonelere de böyle ayda iki kez fatura kesildi… Besbelli ki, coronaya yenik düşmeyen vatandaşların canlarına da GAZDAŞ göz dikti!.. İki ay sabredip, abonelere kullandığı sarfiyat kadar fatura kesmek yerine, sanki yangın var gibi yangına da körükle gitti!..
Ve sayın devlet büyükleri… Koyun can derdinde, kasap ise et derdinde bilinmeli!.. İşyerlerinin çoğu kapalı, vatandaş devletinden gelen 3-5 kuruş destekle hayatına idame ettirmeye çalışırken, bu GAZDAŞ’ın yaptığı yerinde mi… Zaten bozuk olan psikolojileri daha çok körüklemekte değil mi? Morale en çok ihtiyaç duyulduğu anlarda bu fatura sistemi insanı deli etmez mi?
Herkes takkesini önüne alsın, az biraz mantıklı düşünmeye ve hareket etmeye çalışsın… Canı burnunda olan vatandaşı, kulaklarından solutmasın!..
Saygılar benden size, bi çekiverin şu gazcıların kulaklarını da sokmasın milleti mübarek Ramazan ayında günaha!..

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ