Reklam
Reklam

“ÇÖZÜM YERİNE SORUN ÜRETEN AKP İKTİDARI, PANDEMİDEN DAHA BETER”

“ÇÖZÜM YERİNE SORUN ÜRETEN AKP İKTİDARI, PANDEMİDEN DAHA BETER”
  • 27.04.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, AK Parti’nin salgını başından beri yönetemediğini ifade etti.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, AK Parti’nin başından beri salgına kendi ideolojik dayatmaları için bir fırsat olarak baktığını ancak gelinen nokta itibarıyla her bakımdan iflas eden bir pandemi politikasıyla karşı karşıya olduğumuzu vurguladı.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu şunları ifade etti: “AKP yaklaşık üç haftalık bir kapanma açıkladı. Kapanmaya gidiyoruz çünkü Mart başında uzmanların karşı çıkmasına rağmen hesapsız bir şekilde açıldık. Bu arada söz verilen aşı rakamları sürekli ertelendi. Aşı için verilen sayılar her açıklamada bir sonraki aya uzadı. Şimdi ortada yeterince aşı yok, aşılama yok. Hastaneler doldu taştı. Her gün 350 yurttaşımız hayatını kaybediyor. Yakınını, eşini dostunu, sevdiklerini kovid yüzünden kaybetmemiş kimse kalmadı.

Yeni bir kapanma getirdiler. Peki, bu kapanmayı vatandaşımızın rahat geçirmesi için bir destek var mı? Yok. İşyeri kapalı, para kazanamayacak ve bir yılı aşkın süredir doğru dürüst bir geliri olmayan yurttaşlarımız nasıl geçinecek? Ne yiyip içecek? Borçlarını nasıl ödeyecek? Kiralarını neyle verecek? Dünyanın neresinde böyle bir kapanma var?

AKP’nin dayattığı ülkemiz için gerekli olan bir kapatma değil, vatandaşa ‘Ne halin varsa gör’ dayatmasıdır. İçki satışını yasaklamayı akıl ediyorlar da vatandaşa destek olmayı düşünmüyorlar. Çünkü hazine bomboş. 128 milyar dolar buhar oldu. Saray’da pasta yiyenler ekmek bulamayan vatandaşın halinden anlamaz. Pandemiye karşı önlem diye sunulan kararlar yoksulu daha da yoksullaştıracak, yandaşı daha da zenginleştirecek uygulamalardır.

CHP olarak ‘Üç haftalık tam kapanma’yı da kapsayan bir aylık dönemde icra takiplerinin tamamının durdurulması için teklif hazırladık ve TBMM’ye verdik. Baştan beri Genel Başkanımızın açıkladığı önlemler uygulansaydı bugün bu durumda olmazdık.

Yine ekonomik faaliyetler normale dönene kadar vatandaşlarımıza doğrudan gelir desteği verilmeli, işletmelere kira yardımı yapılmalı, çiftçi ve esnaf borçları faizsiz ertelenmeli, vergiler ötelenmelidir. Devlet bu günlerde bütün gücüyle vatandaşın yayında olmalıdır.

Oysa AKP yönetimi boşa kükremekten iş yapmaya, yandaşı zengin etmekten vatandaşa bakmaya fırsat bulamıyor. Nerden baksan işe yaramayan, her tarafı çürümüş ve çözüm yerine sorun üreten AKP iktidarı pandemiden daha beter.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ