Reklam
Reklam

DAVA SONUÇLANDI, KAYMAKAMLIKTAN ‘TIK!’ YOK…

DAVA SONUÇLANDI, KAYMAKAMLIKTAN ‘TIK!’ YOK…
  • 26.07.2019
Reklam

Yayla Balıkçı Barınağı arkasına Kooperatif yöneticileri tarafından konulduğu iddia edilen barakaların ne zaman kaldırılacağı soruldu.

Konuyla ilgili olarak şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Kooperatif sadece beton alanın bir kısmını kiralamıştı. Ancak sol taraftaki toprak alana tecavüz edilerek barakalar konulmuştu. Otoparkı toprakla kapatıp geçişi engelleyen bu barakaları da yazlık gibi kullanıyorlar. Bu barakaların mahkeme kararı gereğince kaldırılıp otopark alanının genişletilmesini ve bu alanın düzenlemesini talep ediyoruz.” dedi.

İDARE MAHKEMESİ KAYMAKAMLIĞI HAKLI BULDU, KAYMAKAMLIK NEYİ BEKLİYOR?

Öte yandan, konuyla ilgili olarak Keşan Kaymakamlığı tarafından 2017 yılında kooperatife barakaların tahliyesi için yazı gönderildi. Kooperatif de toprak alanın kendileri tarafından kiralandığına dair Kaymakamlığı dava etti ve kararın iptalini istedi. Edirne İdare Mahkemesi konuyla ilgili akademisyen bilirkişi görevlendirip, Kaymakamlığın tahliye kararının hukuka uygun buldu ve kooperatifin kamusal alana tecavüz ettiğini belirledi. Kooperatifin itirazı nedeniyle İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde görülen iptal davasında da Kaymakamlığın tahliye kararı onaylandı ve temyiz yolu kapalı olmak üzere dava 2018 yılında sonuçlandı. Buna rağmen henüz Keşan Kaymakamlığı konuyla ilgili bir girişimde bulunmadı.

HALKIN KULLANIMINA AÇILSIN

Yayla sakinleri de konuyla ilgili olarak, “Kooperatifin bu barakaları toprak alandan kaldırıp barınağın beton bölümüne taşıması gerekmektedir. Kaymakamlığın bu kaçak barakaları kaldırıp Belediye ile birlikte toprak alanı düzenleyerek otopark alanını sahil girişine kadar uzatmasını ve halkın kullanımına sunmasını beklerken, iki sezondur hiç bir işlem yapılmaması düşündürücüdür.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ