Reklam
Reklam

DENİZİMİZİN RENGİ DEĞİŞİYOR!

DENİZİMİZİN RENGİ DEĞİŞİYOR!
  • 08.07.2021
Reklam

Edirne İdare Mahkemesinin ‘ÇED olumlu kararı’na bir kez daha iptaline oybirliği ile karar vermesi ve Sazlıdere köyü ile Gökçetepe köyü arasındaki alanda yer alan BOTAŞ’a ait Saros FSRU projesinin denizde ve karada süren tüm çalışmalarının ve faaliyetlerinin durdurulması gerekmesine karşın, inşaat çalışmaları son hızla devam ediyor.

İnşaat çalışmaları devam ederken ise ortaya çıkan görüntüler, FSRU Doğalgaz Limanı’nın denize ve doğaya vereceği tahribatı bir kez daha gözler önüne seriyor.

İş insanı Mustafa Altunhan’ın liman çalışması sırasında çektiği video sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, yüzlerce doğasever duruma tepkisini dile getiriyor.

Altunhan’ın FSRU Limanı inşaatında bir borudan siyah renkli ve yağlı atığın denize boşaltılma anlarını cep telefonuyla görüntülemesi ve görüntüde denize boşaltılan ve ne olduğu bilinmeyen siyah renkteki atığın denizin rengini değiştirdiği, suyun üzerinde ise müsilaj benzeri beyaz köpükler oluşturduğu gözleniyor.

Videodan anlaşıldığı üzere Saros FSRU Doğalgaz Liman inşaatı, orman ve tarlalardan sonra Saros Körfezi’ni katletmeye devam ediyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ