Reklam
Reklam

DEVLET HALKINA SAVAŞ MI AÇTI!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 18.07.2023

Çoğu insan bir kıpırtı bekliyor… Hesap kitap yapacak matematik zekası kalmadı… Her gün zam… Öyle öte beri de değil… Bugün aldığını yarın alamıyorsun… Bir gece salalar okunuyor, ertesi gün akaryakıta 6 TL birden zam!.. Bir imza ardından kararname, ödediğin vergiyi 2. kez ödeme kararı!.. Devletime borçlu kalmayayım diye binbir güçlükle ödediğin vergi hiçe sayılıyor ve vatandaş devlete zorla borçlandırılıyor!.. Binlerce emeklinin maaşına ise tek kuruş zam yok!..

Sesini çıkaramıyorsun; sustururlar!.. Yazıp, çizemiyorsun; dava açarlar! Duygu ve düşüncelerini paylaşamıyorsun; tutuklarlar!..

Sigara ve alkole gelen zamlardan ötürü; uyuşturucu kullanımı ve sahte alkol üretimi patladı… Fuhuş desen alenen yapılıyor!.. Hırsızlıklar çoğaldı… Cinayetler arttı… Devlet vatandaşına öyle bir savaş açtı ki; herkes bir tarafa savrulmaya başladı…

Yüzlerde gülümsemeler eksildi, %80’i mutsuz insanların…

Halk sessiz!.. Halk suskun!.. Halk aptallaştı!.. Halk biçare!.. Delirdi, delirecek!..

Bu gidişle; camiler tımarhaneye; okullar hapishaneye çevrilecek; yapılan tüm yatırımların hepsi de gavurların eline geçecek!..

Bütün bu zulümlere sessiz kaldığımız sürece de ardı arkası kesilmeyecek!..

Şunu da bilesiniz ki; kimse yaşattığını yaşatmadan bu dünyadan göçmeyecek!..

Bu arada milleti galeyana getirdiğim falan da yok… Ne araçları dolduracak akaryakıt parası ne de ayaklarda yürüyecek takat kalmadı çünkü!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ