Reklam
Reklam

“DEVLETİMİZİN, ESNAFINA BABALIĞINI GÖSTERECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR”

“DEVLETİMİZİN, ESNAFINA BABALIĞINI GÖSTERECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR”
  • 11.05.2021
Reklam

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Ramazan Bayramı öncesi yaptığı açıklamada, esnafın bayram müjdesi beklediğini söyledi.

“Esnaflar olarak işimizi özledik, çalışmayı özledik.” diyen Çakmak, şunları ifade etti: “14 aylık kapanma rekoruna sahip olan odamızın vefakar cefakar esnaflarımız kahveciler, İnternet, restaurant, halı saha, birahane, düğün salonu, organizasyon, içkili lokantalarımız mübarek Ramazan ayının bitimi ve bayram ile beraber tam açılma şeklinde hizmet vermeyi bekliyor.”

Pandemi süreci boyunca işsizlik ve ekonomik çaresizlikten dolayı ülke gelinde intiharların yaşandığını vurgulayan Hüseyin Çakmak, açıklamasına şöyle devam etti: “Çok şükür Keşan esnafımız sabırla; mutlu ve güzel günleri bekliyor.

Devletimizin esnaflara KOSGEB destekli 30.000 TL faizsiz 3 yıl ödemesiz kredi verilecek söylentisi de küçük esnaf ve sanatkârların umudu yok oldu. Çünkü 30.000 TL kredi için odamızın hiçbir esnafın şartları uygun görülmüyor. Esnaflarımız borç ödemeyi geçti, evde tencereyi kaynatma, eve ekmek götürme derdindedir. Esnaflarımız devletimizin korona belasının bitmesi için ne istediyse her fedakârlığı yaptı.

Koronavirüsü belası, esnafların kapanması ile bitecek olsaydı, bir buçuk yıldan beri esnaflarımız kapandı ne yazık ki bu bela bitmedi. Koronavirüsü belası bitmedi, fakat esnaf tükendi bitti.

Biz esnaflar maddi destekten vazgeçtik. Artık bizim ekmek kapımızı açın; biz çalışmak istiyoruz, üretmek ve çoluk çocuğumuza bakmak evimizi geçindirmek istiyoruz. Biz esnaflar bir buçuk yılın enkazını zararını 5 yılda telafi edemeyiz.

Devletimiz esnaf ve sanatkarlarımıza babalığını göstereceğine inancımız tamdır. Yaz sezonu için umutluyuz. Esnaflar olarak ekmeğimizin peşindeyiz, çalışırsak üretirsek, kazanıyorsak, devletimizin de ekonomik olarak gelişeceğine inanıyoruz.

Tüm esnaflarımızın ve halkımızın Ramazan Bayramı kutlu olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ