Reklam
Reklam

DOÇEK EKİBİ, AYVACIK KÖSEDERE KÖYÜNDEYDİ

DOÇEK EKİBİ, AYVACIK KÖSEDERE KÖYÜNDEYDİ
  • 02.03.2020
Reklam

Geçtiğimiz haftayı yoğun faaliyetle kapatan DOÇEK üyeleri, hafta içi voleybol, basketbol ve bisiklet antrenmanı yaptı. Hafta sonu da bir grup pedal çevirirken bir diğer grup da doğa yürüyüşündeydi.

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) üyeleri, bu haftayı da dolu dolu geçirdi.

1 Mart 2020 Pazar günü erken saatlerde buluşan grup, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Kösedere köyü bölgesinde bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Farklı yaş gruplarından oluşan 40 kişilik yürüyüş ekibi, güneşli bir bahar gününde Kösedere köyü yakınlarında bulunan Kurak dağı vadisi civarından, zakkumlu dereler arasından yürüdü.

Kösedere ve  Babadere arasında bulunan parkur daha önce bisikletle geçilmiş ve parkurun adına bu beldelerden ötürü “Kösebaba Parkuru” adı verilmişti. Jeotermal özelliklere sahip bölge yatak rengi sürekli değişen bir dere olması nedeniyle eşsiz görüntüler sunarken, sonrasında Kösedere Göleti ve Ege Denizi’nin seyri katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Baharın ilk müjdesini veren; çiçek açan ağaçlar ve öten kuş sesleri oldu. Bölgede badem ağaçlarının çiçek açmakta olduğu da görüldü. Vadinin dar patikalarından devam eden yürüyüş Kösedere köyünde sona erdi. Ekip akşam saatlerinde, dönüş yolunda Lapseki-Gelibolu feribotunda güneşin batışını seyretti. Ardından Gelibolu’da serbest zamanda çevreyi gezen ve akşam yemeği yiyen DOÇEK üyeleri, sorunsuz bir  şekilde Keşan’a döndü.

BİSİKLETÇİLER DE 97 KİLOMETRELİK BİR PARKURU PEDALLADI

DOÇEK bisikletçileri de Pazar günü “Keşan-KılıçKöy-Yapıldak-Gala Gölü-Karpuzlu-Kumdere-İpsala-Keşan” arasında 97 Km’lik bir bisiklet turu gerçekleştirdi. Sabah erken saatte pedal çevirmeye başlayan bisikletçiler akşamüstü faaliyetlerini sonra erdirdi.

DOÇEK üyesi Gülden Yumuşak, “Bahar ayının ilk gününde unutulmaz bir parkurda eşim ve kızımla hem yürüdük hem de eşsiz doğa manzaraları seyrettim ve harika bir pazar daha geçirdim. Doğada ve DOÇEK ailesinin bu samimi ortamında bulunmak beni tüm streslerden uzak tuttuğu için yürüyüşlere ve bisiklet turlarına mümkün olduğunca katılıyorum.” dedi

Keşan DOÇEK yöneticileri yaptığı açıklamada; yürüyüşe katılan küçük büyük tüm ekibe farklı bir coğrafya ve doğal ortamda bu güzellikleri paylaştıkları için teşekkür etti.

Ayrıca hafta içi Salı ve Perşembe akşamları bisiklet antrenman turları, Çarşamba ve Cuma akşamları da voleybol ve basketbol karşılaşmalarının devam ettiğini; gelecek hafta ise doğa yürüyüşünü Malkara’nın Yenidibek Mahallesi’nde gerçekleştireceklerini ifade ederek faaliyetlerine doğa ve spor sever herkesi davet etti.

DOÇEK faaliyetleri DoğavTV televizyon kanalında yayınlanıyor.

DOÇEK’in hafta sonu yürüyüşleri IPTV üzerinden www.dogavtv.com adresinden internet televizyon yayıncılığı yapan DoğavTV’de Pazartesi ve Perşembe akşamları saat: 22:00’de yayına giriyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ