Reklam
Reklam

DOÇEK EKİBİ, ISTRANCA YÜRÜYÜŞÜNDEN DÖNDÜ

DOÇEK EKİBİ, ISTRANCA YÜRÜYÜŞÜNDEN DÖNDÜ
  • 07.10.2019
Reklam

Geçtiğimiz hafta içinde ‘Istranca Yürüyüşü’ adını verdikleri bir faaliyet gerçekleştiren DOÇEK üyeleri, Pazar günü Keşan’a döndü.

Istrancalar ve genelde tüm Türkiye topraklarında doğal yaşamın acımasızca tahrip edilmesine dikkat çekmek amacıyla planlanan faaliyete Bekir Özdemir, Birol Kırman, Fatih Duman, Gökhan Yumuşak, Gürel Serin, Hakan Eşme, Metin Bali, Mustafa Deniz ve Simay Eşme’den oluşan 9 kişilik bir ekip katıldı.

Pınarhisar’ın Evciler köyünde başlayan yürüyüşte; Balaban, Yeşilce, Avcılar köyleri; Mahya Tepe, Zindandere Şelalesi ve Longozlar ziyaret edildi.

Kamp yüküyle yola çıkan yürüyüşçüler fırtına, şimşek ve yağmur ile Yeşilce köyünde karşılaştı. Hava koşullarıyla birlikte zaman zaman zor anlar yaşayan ekip faaliyetlerini kazasız belasız  tamamladı.

Ekibi dönüşte DOÇEK üyeleri karşıladı ve faaliyet hakkında sohbet yapıldı.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, “Istrancaların, Trakya’nın ve ülke genelinde bir çok noktanın çok uluslu şirketler tarafından acımasızca tahrip edilmesini görmek hepimizi derinden üzmektedir. Geriye dönüşü olanaksız bir şekilde tahrip olan bu yerler sadece bizlerin değil, aynı zamanda gelecek kuşakların da doğal kaynağıdır. Bu kaynakların korunması ve bunların eko-sistemin bir parçası olduğunun bilinmesi için elimizden geleni yapacağız.

Bu yürüyüş de buna dikkat etmek için yapıldı. Yürüyüşe katılan ve bu zorlu parkurlarda birlikte mücadele ettiğimiz ekip arkadaşlarıma, bizlere destek veren Büyük DOÇEK Ailesine, Yeşilçe Köyü Muhtarı sayın Ertuğrul Erdinç, Avcılar Köyü Muhtarı sayın Levent Batan ve desteğini her zaman hissettiğimiz Velimeşe Muhtarı sayın Mehmet Erkul’a, Balaban köyünden Samet Akalın arkadaşımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ